Aktualności
Sierpień 2021

 • Rekrutacja do projektu "Wsparcie dla Wspierających" dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego. Będą to szkolenia z emisji głosu dla nauczycieli, specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością oraz grupa wsparcia dla rodziców. Zapraszamy!

Lipiec 2021

 • Wyjazd do Magicznych Ogrodów sfinansowany przez Gminę Lublin. Uczestnicy mieli okazję odbyć spacer w baśniowej scenerii wśród pięknych drzew i krzewów. Pobyt w parku to doskonała okazja do rozwinięcia wyobraźni. Uczestnicy mieli okazję rozwinąć kompetencje społeczne poprzez kontakt z innymi ludźmi. Zdjęcia na Facebooku.
 • 2 dniowa wycieczka do Kalisza, Lichenia i Gniezna - zwiedzanie, fotorelacja na Facebooku.

Czerwiec 2021

 • Nabór do projektu "Aktywność =Samodzielność" sfinansowanego przez Gminę Lublin. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji społecznych oraz samodzielności osób niepełnosprawnych.
 • Rekrutacja do projektu "Komunikacja, pasja, integracja. Zmierzamy ku samodzielności!" Głównym jego celem jest poprawa funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w środowisku oraz rozwinięcie większej samodzielności. Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
 • Wyjazd 5 -dniowy na Roztocze wyjazd na Roztocze, podczas którego uczestnicy zwiększyli swoją samodzielność , zwiedzili okolicę oraz wzięli udział w warsztatach teatralnych i komunikacyjnych. Fotorelacja na Facebooku. Wyjazd dofinansowany przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.

Maj 2021

 • Wycieczka podopiecznych stowarzyszenia do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie oraz obejrzenie spektaklu "Księżniczka Sara" w wykonaniu "Tintilo". Zdjęcia na stronie Słoneczka na Facebooku.

Marzec 2021- Kwiecień 2021

 • Występ grupy teatralnej "Słoneczko" przygotowany na Dzień Kolorowej Skarpetki pt." Powróćmy jak za dawnych lat..." Zachęcamy do obejrzenia filmu z zarejestrowanym spektaklem na stronie stowarzyszenia na Facebooku.

Styczeń 2021-Luty 2021

 • Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów- Wolontariuszy -kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".

Grudzień 2020

 • Ślemy gorące podziękowania dla Naszych Wolontariuszy, Terapeutów, Donatorów i Sponsorów, którzy wspierali działalność Słoneczka w 2020 roku. Bez Was na pewno nie świeciłoby Słoneczko takim blaskiem! Dziękujemy.

Listopad 2020

 • Podsumowanie projektu "Przez kreatywność do samodzielności" dofinansowanego przez Województwo Lubelskie- wspólne oglądanie zdjęć z przedstawienia i wycieczek, podziękowania dla uczestników, wolontariuszy i pracowników.

Październik 2020

 • 10 października -Wystawienie przedstawienia przygotowanego na zajęciach teatralnych i logopedycznych w ramach projektu "Przez kreatywność do samodzielności" dofinansowanego przez Województwo Lubelskie. Ze względu na pandemię pokazane ono zostało biskim osobom uczestników projektu.
 • W dniach 16-17.10. odbyła się dwudniowa wycieczka na Roztocze. Wzięło w niej udział 30 beneficjentów. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Pensjonacie "Sosnowe Zacisze" w Suścu. Zwiedzali okolice Rezerwat nad Tanwią, kamieniołomy, basztę - wieżę widokową, Zwierzyniec, Zamość. W czasie wyjazdu odbyły się także warsztaty teatralne oraz warsztaty kreatywności. Wycieczka została dofinansowana przez Województwo Lubelskie z projektu "Przez kreatywność do samodzielności."

Wrzesień 2020

 • 12 września odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestnicy (30 beneficjentów) obejrzeli spektakl pt. "Oto Olvier Twist" w Teatrze Rampa. Oprócz tego uczestnicy odwiedzili warszawskie ZOO oraz odbyli spacer po mieście. Wycieczka została dofinansowana przez Województwo Lubelskie z projektu "Przez kreatywność do samodzielności."

Sierpień 2020

 • Projekt "Przez kreatywność do samodzielności" od sierpnia do listopada, rekrutacja uczestników z woj. Lubelskiego. W ramach projektu odbędą się zajęcia teatralne i logopedyczne dla osób niepełnosprawnością dofinansowane przez Województwo Lubelskie
 • Wycieczka na Roztocze-łapanie ostatnich chwil wakacji. Fotorelacja na Facebooku.
Marzec 2020-Sierpień 2020
 • Bezpłatne konsultacje on-line i telefoniczne z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością prowadzone przez specjalistów wolontariuszy.Luty 2020

 • Występ grupy teatralnej "Słoneczko" na Karnawałowym Spotkaniu Seniorów w Łukowej z przedstawieniem "Pchła Szachrajka". Dziękujemy za zaproszenie.Styczeń 2020

 • Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów- Wolontariuszy -kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".Grudzień 2019

 • Serdecznie dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom, Terapeutom, Donatorom i Sponsorom, którzy wspierali działalność Słoneczka 2019 roku. Dzięki Wam mogło zaświecić "Słoneczko" potrzebującym.
 • Współorganizowanie z Biurem Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin VII Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych.
 • 4 grudnia 2019 - udział w Przeglądzie małych form teatralnych - Stowarzyszenie Słoneczko przygotowało przedstawienie pt. "Pchła Szachrajka". Podczas występu towarzyszyły dzieciom z Zespołem Downa Uczennice III oraz XXI LO w Lublinie. Zapraszamy do fotorelacji na stronie stowarzyszenia na Facebooku.Wrzesień 2019-Listopad 2019

 • Współpraca ze szkołami - wyszukiwanie Wolontariuszy do pomocy uczniom ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi ze szkól ogólnodostępnych
 • Projekt eMOCjonalni 2019-bezpłatne zajęcia z: teatroterapii, terapii behawioralnej, terapii EEG biofeedback, treningu umiejętności społecznych z elementami artterapii. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt był dofinansowany ze środków Gminy Lublin.
Czerwiec-sierpień 2019

 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii behawioralnej, teatroterapii, treningu umiejętności społecznych z elementami artterapii i terapii biofeedback -projekt dofinansowany ze środków Gminy Lublin.Maj 2019

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy zdecydowali się na przekazanie 1% naszej organizacji!Środki będą wydatkowane zgodnie z założeniem:na organizację zajęć terapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością. Dziękujemy !
 • 11 maja Podopieczni, Wolontariusze i Sympatycy Stowarzyszenia Słoneczko wybrali się pociągiem na wycieczkę do Chełma. Odwiedzili Ducha Bielucha w Podziemiach Kredowych i zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej. Nie zabrakło także stałego punktu naszych całodniowych wycieczek - wizyty w pizzerii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.Kwiecień 2019

 • Nabór do projektu eMOCjonalni 2019-bezpłatne zajęcia z: teatroterapii, terapii behawioralnej, terapii EEG biofeedback, treningu umiejętności społecznych z elementami artterapii. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt realizowany będzie do grudnia 2019 roku. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Lublin.
 • 14 kwietnia wystąpienie Teatrzyku Słoneczko z przedstawieniem "Ballada o królu Dąsalu" podczas V Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa organizowanych przez Stowarzyszenie Ukryty Skarb. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.Styczeń - marzec 2019

 • Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów - Wolontariuszy - kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".Grudzień 2018

 • Organizacja wspólnie z Biurem Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin Przeglądu małych form teatralnych na VI Targach Aktywności Osób Niepełnosprawnych w Lublinie
 • Udział w Przeglądzie małych form teatralnych-Stowarzyszenie Słoneczko przygotowało przedstawienie pt. "Ballada o królu Dąsalu" w reżyserii Eweliny Dworak i Doroty Waryszak. Podczas występu towarzyszyły dzieciom z zespołem Downa uczennice SP nr 22 w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.
 • Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w ramach projektu eMOCjonalni 2018. Projekt dofinansowa-ny przez MOPR Lublin ze środków Gminy Lublin

Listopad 2018

 • Sobotnia wycieczka integracyjna do Warszawy do Teatru Rampa na przedstawienie pt " Oli-wier Twist". Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie.
 • Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w Lublinie.

Wrzesień - październik 2018

 • Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w ramach projektu eMOCjonalni 2018. Projekt dofinansowa-ny przez MOPR Lublin ze środków Gminy Lublin.

Sierpień 2018

 • Obóz wypoczynkowy w Suścu 14.08-25.08.2018 r. Zakwaterowanie: Pensjonat "Sosnowe Zacisze" Na obozie prowadzony był przez specjalistów trening samodzielności, który będzie wstępem do ich dorosłego, niezależnego życia.

Lipiec 2018

 • Obóz z programem edukacyjnym w Mikoszewie w dniach 9-20 lipiec dla dzieci z niepełno-sprawnością intelektualną, autyzmem. Celem projektu było umożliwienie nabycia oraz pod-trzymanie osiągniętych wcześniej umiejętności i sprawności oraz czynności związanych z ak-tywnością przez dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną oraz zapewnienie im możliwości skorzystania z innej formy zajęć (w bezpośrednim kontakcie z przyrodą ) oraz zwiększenie ich umiejętności społecznych i emocjonalnych poprzez dostęp do rożnych dóbr kultury. Program na obozie dofinansowany był przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin. Zapraszamy do galerii zdjęć na facebooku.

Czerwiec 2018

 • Grupa teatralna Słoneczko wystąpiła gościnnie z przedstawieniem "Zakochane parasole" podczas II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatrów Rodziców i Nauczycieli. Otrzymaliśmy z rąk wiceprezydenta Lublina Pana Mariusza Banacha- podziękowanie za twórcze działania na rzecz dzieci i środowiska. Fotorelacja z wydarzenia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
 • Nabór: Obóz "Droga do samodzielności 2" w Suścu-od 14 do 25 sierpnia 2018.W obozie wezmą udział osoby z niepełnosprawnością. Na obozie prowadzony będzie przez spe-cjalistów trening samodzielności, który będzie wstępem do ich dorosłego, niezależnego życia. Zakwaterowanie: Pensjonat "Sosnowe Zacisze".
 • Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w Lublinie -projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.

Maj 2018

 • Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na wypoczynek dzieci z niepełnosprawnością na obozie.
 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii behawioralnej, teatroterapii, arteterapii i terapii biofeedback -projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
 • Wycieczka :Czy da się ukraść Księżyc? Podopieczni Stowarzyszenia szukali odpowiedzi na to pytanie w Teatrze Rampa w Warszawie. Wybrali się na spektakl pt. "O dwóch takich, co ukradli Księżyc". Rozśpiewany i roztańczony musical według Kornela Makuszyńskiego dostarczył wielu pozytywnych emocji. Dodatkową atrakcją była też sama podróż - niektórzy mieli okazję pierwszy raz jechać pociągiem. Fotorelacja na facebooku.

Kwiecień 2018

 • Wycieczka w poszukiwaniu Melpomenka, duszka teatru... Podopieczni, ich rodzice oraz przyjaciele stowarzyszenia mieli okazję zwiedzić Teatr Osterwy w Lublinie-zdjęcia na facebooku.
 • Nabór do projektu eMOCjonalni 2018-bezpłatne zajęcia z: teatroterapii, terapii behawioralnej, terapii EEG biofeedback, społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

  O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Miasta Lublin. Ilość miejsc jest ograniczona.


 • Rekrutacja do programu edukacyjnego na obozie letnim. Obóz będzie od 9 do 20 lipca 2018 roku w Mikoszewie. W programie weźmie udział 30 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Przejazd uczestników autokarowy. Zakwaterowanie :Ośrodek "Amberwill" jest bardzo dobrym miejscem do interesującego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Boiska do piłki nożnej i do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, sala dyskotekowa, gry telewizyjne to tylko niektóre z atrakcji dostępne w ośrodku. Będą organizowane wycieczki po Trójmieście, Malborku, Fromborku, rejsy po Zalewie Wiślanym, wycieczki kolejką wąskotorową, zwiedzanie Parku Krajobrazowego Mierzeja, organizacja zajęć surwiwalowych.

  Program edukacyjny dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Miasta Lublin.

Marzec 2018

 • Grupa teatralna przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" wystawiła swój pierwszy spektakl pt. "Zakochane parasole" - 17.03.2018 r. Teatr Andersena. Wydarzenie miało miejsce na IV Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa organizowanych przez Stowarzyszenie "Ukryty Skarb". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.
 • Kontynuowanie zajęć w Lublinie z terapii biofeedback i teatroterapii -prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy.

Styczeń - luty 2018

 • Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów - Wolontariuszy - kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
 • Współpraca ze szkołami - wyszukiwanie Wolontariuszy do pomocy uczniom ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi.

Grudzień 2017

 • Serdecznie dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom, Terapeutom, Donatorom i Sponsorom którzy wspierali działalność Słoneczka 2017 roku. Dzięki Wam mogło zaświecić "Słoneczko" potrzebującym.
 • Kontynuacja projektów :"Większe Szanse", "Wsparcie dla wspierających" ,"Bliżej rynku pracy" dofinansowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
 • Zakończenie projektów : "eMOCjonalni 2017" dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin; "Większe Szanse", Wsparcie dla wspierających" i "Bliżej rynku pracy" dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.Październik - listopad 2017

 • Kontynuacja projektów :"Większe Szanse", "Wsparcie dla wspierających" ,"Bliżej rynku pracy"dofinansowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
 • Zajęcia z projektu eMOCjonalni 2017-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
 • 4 listopad-Inauguracja działalności Teatrzyku "Słoneczko"-wyjazd do Teatru do Warszawy na przedstawienie pt."Księżniczka Sara"

Wrzesień 2017

 • Projekt "Bliżej rynku pracy" -przeprowadzany w specjalnych placówkach w Lublinie- ma na celu aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością w wieku 16-25 lat poprzez warsztaty aktywizujące zawodowo. Jego celem jest również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodych osób z niepełnosprawnością z Lubelszczyzny i pomoc im w prawidłowym funkcjonowaniu na rynku pracy. Dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
 • Zajęcia z projektu "Większe Szanse 2016"-w Lublinie i Nałęczowie.
 • Kontynuacja zajęć z terapii biofeedback , artterapii z elementami socjoterapii, terapii behawioralnej dla dzieci z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin - projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.Sierpień 2017

 • Nabór do projektu "Większe Szanse 2017" - dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu woj. lubelskiego - zajęcia specjalistyczne: terapia logopedyczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, teatroterapia ,artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni, a także terapia EEG biofeedback. Zajęcia odbywać się będą w Lublinie przy ul. Leszczyńskiego, w Przedszkolu nr 39 w Lublinie, w SPA w Nałęczowie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne , dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
 • Obóz z programem edukacyjnym w Olsztynie koło Częstochowy w dniach 14-25 sierpnia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną,autyzmem. Celem projektu było umożliwienie nabycia oraz podtrzymanie osiągniętych wcześniej umiejętności i sprawności oraz czynności związanych z aktywnością przez dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną oraz zapewnienie im możliwości skorzystania z innej formy zajęć (w bezpośrednim kontakcie z przyrodą ) oraz zwiększenie ich umiejętności społecznych i emocjonalnych poprzez dostęp do rożnych dóbr kultury. Program na obozie dofinansowany był przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.Lipiec 2017

 • Nabór do projektu "Wsparcie dla wspierających"-zapraszamy osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością (rodzice oraz specjaliści pracujący z osobami z niepełnosprawnością -preferowane osoby spoza powiatu lubelskiego, ale z woj. lubelskiego) na bezpłatne indywidualne szkolenia coachingowe. Celem projektu jest udzielenie pomocy coachingowej rodzinom osób z niepełnosprawnością i specjalistom pracującym z takimi osobami dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb. Projekt dofinansowany jest przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego. Ilość miejsc ograniczona Szkolenia prowadzi Pani Katarzyna Kazańska-coach-psycholog - www.katarzynakazanska.plCzerwiec 2017

 • Bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, terapii behawioralnej i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie artterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
 • Obóz "Droga do samodzielności" w Suścu-od 27 czerwca do 5 lipca 2017.W obozie wzięły udział osoby z niepełnosprawnością w wieku od 18 roku życia. Na obozie prowadzony był przez specjalistów trening samodzielności, który był wstępem do ich dorosłego, niezależnego życia. Zakwaterowanie:Pensjonat "Sosnowe Zacisze"Maj 2017

 • Bardzo dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na wypoczynek dzieci z niepełnosprawnością na obozie oraz rehabilitację.
 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii EEG biofeedback, terapii behawioralnej i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arteterapii z elementami socjoterapii). Zajęcia odbywają się w ramach projektu "eMOCjonalni 2017" dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.

Kwiecień 2017

 • Nowa odsłona projektu eMOCjonalni 2017.Nabór na bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, terapii behawioralnej i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arteterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu (po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
 • Nabór do programu edukacyjnego na obozie letnim. Obóz będzie od 14 do 25 sierpnia 2017 roku w Olsztynie koło Częstochowy. Uczestnikami mogą być wyłącznie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 10-18 lat z terenu miasta Lublin. Liczba miejsc ograniczona. Przejazd uczestników autokarowy. Zakwaterowanie w Ośrodku "Święta Puszcza". Znajduje się on na terenie lasu sosnowego w pięknym krajobrazie Jury Krakowsko - Częstochowskiej ok. 14 km od Sanktuarium . Podczas pobytu uczestnicy będą mogli korzystać ze szlaków pieszych, wspinaczkowych, będą mieli dużo wycieczek autokarowych. Program edukacyjny na obozie będzie dofinansowany ze środków Gminy Lublin.Marzec 2017

 • Wycieczka do Częstochowy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.
 • Kontynuowanie zajęć w Lublinie z terapii biofeedback i socjoterapii-prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy

Styczeń - Luty 2017

 • Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z socjoterapii oraz terapii biofeedback- zajęcia prowadzą specjaliści Wolontariusze.

Grudzień 2016

 • Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Donatorom, Sponsorom, Wolontariuszom Przyjaciołom którzy w 2016 roku wsparli działania Słoneczka!
 • Zakończenie projektu dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin: "eMOCjonalni 2016"- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę oraz projektu dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego: " Większe Szanse 2016"-bezpłatne zajęcia: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni(SPA Nałęczów), a także terapia EEG biofeedback.

Listopad 2016

 • Kontynuowanie projektów: eMOCjonalni 2016- dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.; oraz " Większe Szanse 2016" dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego
 • Szkolenia: "Trening Umiejętności Społeczno-Komunikacyjnych (TUSK) dla dzieci i młodzieży z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami społeczno-komunikacyjnymi" dla 40 nauczycieli, specjalistów z terenu województwa lubelskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie ul. Rzeckiego 10 w dniach: 04.11.2016, 05.11.2016, 12.11.2016; 25.11.2016, 01.12.2016, 02.12.2016. Szkolenia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego

Październik 2016

 • Szkolenia: "Terapia behawioralna w praktyce" dla 40 nauczycieli, specjalistów z terenu miasta Lublin w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie ul. Rzeckiego 10 w dniach: 14.10.2016; 15.10.2016; 28.10.2016; 29.10.2016. Szkolenia dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
 • Kontynuowanie projektu "eMOCjonalni 2016"- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii)- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
 • Kontynuowanie projektu " Większe Szanse 2016" dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
 • Podpisanie umowy o współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie w zakresie bezpłatnych zawodowych praktyk studenckich.

Wrzesień 2016

 • Kontynuowanie projektów "eMOCjonalni"i "Większe Szanse 2016"


 • Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia). • Sierpień 2016

 • ajęcia z projektu "Większe Szanse 2016"-w Lublinie,Markuszowie i Nałęczowie.


 • Obóz z programem edukacyjnym w Olsztynie koło Częstochowy w dniach 16-26 sierpnia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną,autyzmem. Podczas programu dzieci uczestniczyły w rożnych zajęciach,jeździły na wycieczki,na basen, miały bardzo dużo atrakcji i niespodzianek. Program na obozie dofinansowany był przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.

 • Lipiec 2016

 • Projekt "Większe Szanse 2016" -nabór dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu woj. lubelskiego na zajęcia specjalistyczne: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni, a także terapia EEG biofeedback. Zajęcia odbywać się będą w Lublinie przy ul. Leszczyńskiego, w SOSW przy ul. Hirszfelda, w SPA w Nałęczowie oraz w Przedszkolu w Markuszowie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne , dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.


 • Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. • Czerwiec 2016

 • Realizacja programu Mentor -w zakresie pomocy w kształtowaniu tożsamości dla nastolatków i młodych dorosłych z Zespołem Aspergera -podpisanie umowy o współpracy(na czas nieokreślony) z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie-udział wolontariuszy "WSEI" w programie.


 • Kontynuowanie specjalistycznych zajęć z programu profilaktycznego na terenach wiejskich - w Markuszowie.


 • Bezpłatne zajęcia z dogoterapii w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin. • Maj 2016

 • Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na wypoczynek dzieci z niepełnosprawnością na obozie oraz rehabilitację.


 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z dogoterapii (w Przedszkolu nr 39 w Lublinie)-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie


 • Zajęcia z programu profilaktycznego w Markuszowie dofinansowane przez gminę. • Kwiecień 2016

 • Program profilaktyczny w Markuszowie -dofinansowany ze środków Gminy Markuszów


 • Nabór do projektu eMOCjonalni 2016-bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin. Ilość miejsc jest ograniczona.


 • Wycieczka do Warszawy do Teatru "Rampa" na musical "Awantura o Basię"


 • Rekrutacja do programu edukacyjnego na obozie letnim. Obóz będzie od 16 do 27 sierpnia 2016 roku w Olsztynie koło Częstochowy. Przejazd uczestników autokarowy. Zakwaterowanie w Ośrodku "Święta Puszcza". Znajduje się on na terenie lasu sosnowego w pięknym krajobrazie Jury Krakowsko -Częstochowskiej ok. 14 km od Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie. Podczas pobytu uczestnicy będą mogli korzystać ze szlaków pieszych, wspinaczkowych, będą mieli dużo wycieczek autokarowych.


 • Dzieci będą mogły wzbogacić swoją kulturę narodową odwiedzając najbliższe zabytki: ruiny średniowiecznego zamku, kościół parafialny ze zmumifikowanym ciałem żołnierza Konfederacji Barskiej, ruchomą szopkę olsztyńską i lochy, szlak św. Idziego.. Program edukacyjny dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.


 • Wyjście do kina Cinema City na film pt."Księga Dżungli"w ramach zajęć socjoterapeutycznych • Marzec 2016

 • Kontynuowanie zajęć w Lublinie z terapii biofeedback i socjoterapii-prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy

 • Luty 2016

 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii biofeedback i socjoterapii-prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy


 • Wyjście do kina na film pt."Zwierzogród"w ramach zajęć socjoterapeutycznych

 • Styczeń 2016

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie


 • Warsztaty drukarskie w ośrodku "Dom Słów" w Lublinie

 • Grudzień 2015

 • Dziękujemy bardzo Wszystkim Donatorom, Sponsorom, Przyjaciołom którzy w 2015 roku wsparli działania Słoneczka!


 • Zakończenie projektu dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin: "eMOCjonalni"- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę oraz projektów dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON: "Indywidualne szkolenia coachingowe" oraz "Większe Szanse" -bezpłatne zajęcia: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni(SPA Nałęczów), a także terapia EEG biofeedback. • Listopad 2015

 • Drugi wyjazd: do Suśca z projektu "Wyjazdowa Szkoła" dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON. 25 uczniów z różnymi niepełnosprawnościami aktywnie poznawało uroki Roztocza. Zakwaterowanie: Ośrodek "Sosnowe Zacisze"


 • Szkolenia:. Dzieci i młodzież z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASD) - strategie diagnostyczne, edukacyjne i terapeutyczne. Szkolenia czterodniowe dla 40 specjalistów odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w październiku ,listopadzie. Szkolenia z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.


 • Kontynuowanie projektów: eMOCjonalni- dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.; "Indywidualne szkolenia coachingowe" oraz "Większe Szanse" dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON • Październik 2015

 • Pięciodniowy wyjazd (5-9 październik) 25 uczniów SOSW nr 1 oraz ZS nr 4 do Woli Sękowej (Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego). Uczniowie zgłębiali tajemnice tkania na krośnie, wyplatania małych i dużych form z wikliny, wyrabiania użytkowych i dekoracyjnych przedmiotów z gliny, wykonywania biżuterii z koralików. W wolnym czasie młodzież aktywnie spędzała czas i poznawała nieznane zakątki południowo-wschodniej Polski. Wyjazd z projektu "Wyjazdowa Szkoła" dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON. Zdjęcia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.


 • Szkolenia: "Terapia behawioralna w praktyce" dla 40 nauczycieli, specjalistów z terenu miasta Lublin w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie ul. Rzeckiego 10 w dniach: 02.10.2015; 09.10.2015; 12.10.2015; 19.10.2015. Szkolenia dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.


 • Kontynuowanie projektu eMOCjonalni- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii)- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.


 • Kontynuowanie projektów "Indywidualne szkolenia coachingowe" oraz "Większe Szanse" dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. • Wrzesień 2015

 • Projekt "Wyjazdowa Szkoła" -od września w ZSnr 4 oraz w SOSW nr 1 w Lublinie rozpoczynamy nabór na wyjazdy dla 25 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem-pierwszy wyjazd od 5 do 9 października w Woli Sękowej (Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego ,drugi wyjazd od 16 do 20 listopada w Suścu (Pensjonat 'Sosnowe Zacisze'. Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.


 • Kontynuowanie projektu eMOCjonalni- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii)- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.


 • Projekty dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON: WIĘKSZE SZANSE oraz Indywidualne szkolenia coachingowe-kontynuowanie.


 • Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia). • Sierpień 2015

 • Projekt WIĘKSZE SZANSE-zajecia specjalistyczne dla dzieci i młodzieży z terenu woj.lubelskiego, takie jak: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni, a także terapia EEG biofeedback.Zajęcia odbywać sie będą w salach użyczonych przez Urząd Miasta Lublin przy ul.Leszczyńskiego, w salach użyczonych przez Gminę Markuszów w Przedszkolu w Markuszowie , w SPA Nałeczów, oraz w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie przy ul. Wolskiej 5a. Wszystkie zajęcia będą nieodpłatne , są one dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków PFRON.


 • Bezpłatne indywidualne szkolenia coachingowe dla osób z otoczenia osób z niepełnosprawnością (rodzice oraz specjaliści pracujący z osobami z niepełnosprawnością z woj. lubelskiego). Projekt dofinansowany jest przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. • Lipiec 2015

 • Obóz z programem edukacyjnym w Suścu w dniach od 26 lipca do 8 sierpnia 2015 roku. Zakwaterowanie w. Ośrodku Wczasowo-rehabilitacyjnym "Sosnowe Zacisze" w Suścu.


 • Zagwarantowane:: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, wycieczki autokarowe i piesze, kąpiel i zabawy w basenie, warsztaty profilaktyczne (socjoterapeutyczne, plastyczne, taneczne, sportowo-rekreacyjne), konkursy, turnieje, rozgrywki sportowe, dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji. Projekt "Program edukacyjny" na obozie dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.

 • Kontynuowanie projektu eMOCjonalni- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.

 • Czerwiec 2015

 • Nabór na bezpłatne indywidualne szkolenia coachingowe Zapraszamy osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością (rodzice oraz specjaliści pracujący z osobami z niepełnosprawnością z woj. lubelskiego). Celem projektu jest udzielenie pomocy coachingowej rodzinom osób z niepełnosprawnością i specjalistom pracującym z takimi osobami dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb. Projekt dofinansowany jest przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.


 • Kontynuowanie specjalistycznych zajęć z programu profilaktycznego na terenach wiejskich - w Markuszowie.


 • Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.

 • Maj 2015

 • Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz podopiecznych Słoneczka! Przeznaczymy te środki na uatrakcyjnienie obozu oraz rehabilitację dzieci.


 • Kontynuowanie specjalistycznych zajęć z programu profilaktycznego na terenach wiejskich - w Markuszowie dofinansowanych przez Gminę Markuszów. • Kwiecień 2015

 • Nabór do projektu eMOCjonalni .Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii).W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.


 • Zajęcia profilaktyczne dla 12 dzieci z niepełnosprawnością z gminy Markuszów oraz wsparcie psychologiczne ich rodziców. Zajęcia dofinansowane przez Gminę Markuszów. • Marzec 2015

  Program profilaktyczny dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami oraz grupa wsparcia z psychologiem dla rodziców w Markuszowie. Program dofinansowany przez Gminę Markuszów.


  Luty 2015

  Zimowisko integracyjne w Suścu-w dniach 31.01-06.02.2015 organizowane było dla 20 dzieci. Zakwaterowanie i wyżywienie: Ośrodek "Sosnowe Zacisze" Uczestnicy mieli dużo atrakcji: codzienna kąpiel w basenie, wycieczki, kulig, gimnastyka fitness, seans filmowy w kinie, ZOO w Zamościu., zwiedzanie Muzeum Roztoczańskiego w Zwierzyńcu, warsztaty plastyczne, zajęcia z programu profilaktycznego, wizyta w McDonaldzie.


  Styczeń 2015

  Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie-prowadzone przez wolontariuszy. Bardzo dziękujemy naszym Wolontariuszom za tak cenną pomoc dla dzieci i ich rodziców!


  Grudzień 2014

 • Projekt "Trenuj głową, łapami, kopytami" dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin. W ramach projektu zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii(Przedszkole nr 39 w Lublinie)dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublin

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie-zajęcia prowadzone przez wolontariuszy


  Październik-Listopad 2014

 • Szkolenie: "Dzieci i młodzież z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASD) - strategie diagnostyczne, edukacyjne i terapeutyczne" (40h)dla 30 n-eli, specjalistów z terenu miasta Lublin w dniach: 29.X, 30.X, 26.XI, 27.XI .2014 r. - dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie-zajęcia prowadzone przez wolontariuszy

 • Kontynuacja zajęć z terapii biofeedback oraz dogoterapii(Przedszkole nr 39 w Lublinie)dla dzieci z terenu miasta Lublin - projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.


  Wrzesień 2014

 • Dodatkowy nabór na zajęcia z terapii biofeedback .Zajęcia z projektu "Trenuj głową, łapami, kopytami" dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.

 • Zajęcia z dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie).

 • Nabór na szkolenie (informacje w zakładce: szkolenia)


  Lipiec 2014

 • Obóz letni z programem edukacyjnym w Nowej Słupi-14-25 lipiec 2014-zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku. Kadrę stanowili nauczyciele -terapeuci. Zakwaterowanie było w Ośrodku Wczasowym "Willa Czarownica" w Nowej Słupi. Uczestnicy mieli okazję do wielu wrażeń: co 2 dzień basen w Ostrowcu Świętokrzyskim, zajęcia taneczne,zajęcia sportowo- rekreacyjne, w tym wycieczki(Kielce, Św. Krzyż, Jaskinia Raj i inne) Gwarantujemy: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, warsztaty profilaktyczne i socjoterapeutyczne, konkursy ,turnieje ,rozgrywki sportowe ,dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.

  Obóz dofinansowany przez Kuratorium w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego, natomiast program edukacyjny dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin


  Czerwiec 2014

 • Zajęcia z terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie)- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.

 • Program profilaktyczny dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz grupa wsparcia z psychologiem dla rodziców w Markuszowie.


  Maj 2014

 • Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na rehabilitację dzieci oraz na ich wypoczynek na obozie.
 • Zapraszamy zdrowe dzieci oraz z niepełnosprawnością na integracyjny obóz

  Termin :14-25 .07.2014

  Kadrę stanowią nauczyciele -terapeuci ze stowarzyszenia ,jeżdżący od lat z dziećmi.

  Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym "Willa Czarownica" w Nowej Słupi.

  Gwarantujemy: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, wycieczki autokarowe i piesze, kąpiel i zabawy w basenie, warsztaty profilaktyczne(socjoterapeutyczne,plastyczne,taneczne,sportowo-rekreacyjne), konkursy ,turnieje ,rozgrywki sportowe ,dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.

  Transport :autokar.

  Opiekę nad wychowankami sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna +artterapeuta +instruktor WF-u +logopeda +pielęgniarka.

  Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii ( Przedszkolu nr 39 w Lublinie)-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.


  Kwiecień 2014

 • Nabór do projektu: "Trenuj głową, łapami, kopytami" Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie.

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
  Luty-marzec 2014

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.

 • Dziękujemy Wydawnictwu "PIĘTKA" za przekazanie pomocy dydaktycznych.


  Styczeń 2014

  Zimowisko integracyjne z profesjonalnym programem profilaktycznym w Suścu dla 22 dzieci od 9 roku życia na Roztoczu (Ośrodek "Sosnowe Zacisze" Susiec). Opiekę nad wychowankami sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna (kierownik, 3 wychowawców, socjoterapeutka, pielęgniarka).Dzieci codziennie miały: zajęcia z programu profilaktycznego "Spójrz Inaczej", warsztaty plastyczne, taneczne, zabawy na basenie, na śniegu. Uczestniczyły w wycieczkach autokarowych i pieszych. Na koniec zimowiska obejrzały film w 3d w kinie w Zamościu.
  Grudzień 2013

 • Zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie)- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
 • Zajęcia z artterapii, terapii biofeedback, logopedii, rewalidacji w Markuszowie i Sosnowicy - z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
 • Zajęcia z projektu "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Zajęcia dla 15 młodych ludzi w wieku 16-25 lat: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, warsztaty rynku pracy, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej oraz porady prawne.
  Listopad 2013

 • Projekt "Wyjazdowa Szkoła" - dla 30 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem- drugi wyjazd od 25 do 29 listopada - Susiec: Ośrodek "Sosnowe Zacisze". Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie. Zdjęcia z obydwu wyjazdów na facebooku.
 • Zajęcia z artterapii, terapii biofeedback, logopedii, rewalidacji w Markuszowie i Sosnowicy - z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
 • Szkolenia : "Terapia integracji sensorycznej w praktyce" - dofinansowane przez MOPR w Lublinie oraz "Terapia behawioralna w pracy z osobami przejawiającymi trudne zachowania" - dofinansowane przez ROPS w Lublinie.
 • Zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie)- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
 • Projekt: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - zajęcia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Zajęcia dla młodych ludzi w wieku 16-25 lat: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, warsztaty rynku pracy, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej oraz porady prawne.

 • Październik 2013

 • Szkolenia: "Terapia integracji sensorycznej w praktyce" - dofinansowane przez MOPR w Lublinie oraz "Terapia behawioralna w pracy z osobami przejawiającymi trudne zachowania"- dofinansowane przez ROPS w Lublinie.
 • Zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
 • Zajęcia z artterapii, terapii biofeedback, logopedii, rewalidacji w Markuszowie i Sosnowicy - z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
 • Projekt: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - zajęcia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Zajęcia dla młodych ludzi w wieku 16-25 lat: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, warsztaty rynku pracy, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej oraz porady prawne.
 • Projekt "Wyjazdowa Szkoła" - dla 30 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem-pierwszy wyjazd od 27 do 31 października - Janów Lubelski Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie.

 • Wrzesień 2013

 • Projekt do grudnia 2013 roku "Trenuj głową, łapami, kopytami" -terapia biofeedback dla dzieci z terenu miasta Lublin, dogoterapia grupowa(zajęcia prowadzone są w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dla 25 dzieci niepełnosprawnych z 5 grup integracyjnych). Projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
 • "rogram rehabilitacyjny dla dzieci z terenów wiejskich" - organizacja zajęć w Markuszowie i Sosnowicy dla dzieci niepełnosprawnych. Będą one uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z artterapeutą, biofeedback ,logopedą ,pedagogiem specjalnym. Zajęcia są z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
 • Projekt: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - zajęcia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
 • Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia).

 • Sierpień 2013

 • Nabór do projektu: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - projekt skierowany do 15 osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, w wieku 16-25 lat. Każda z zakwalifikowanych osób będzie uczestniczyła w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, warsztatów rynku pracy, symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, będzie miała też możliwość skorzystania z porad prawnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne: dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Projekt będzie realizowany do 15 grudnia 2013 roku.


 • Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie

 • Lipiec 2013

 • Obóz z programem edukacyjnym w Węgierskiej Górce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu na Facebooku- polub nas!


 • Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie

 • Czerwiec2013

 • Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich - w Markuszowie i Sosnowicy .


 • Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i hipoterapii- dofinansowane przez MOPR w Lublinie

 • Maj 2013

 • Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na rehabilitację dzieci oraz na ich wypoczynek na obozie.

 • Zapraszamy zdrowe dzieci oraz z niepełnosprawnością na integracyjny obóz

  Termin: 19-30 .07.2013

  Kadrę stanowią nauczyciele -terapeuci ze stowarzyszenia ,jeżdżący od lat z dziećmi. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym "Azalia" w Węgierskiej Górce.

  Gwarantujemy: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, wycieczki autokarowe i piesze, kąpiel i zabawy w basenie, warsztaty profilaktyczne (socjoterapeutyczne, plastyczne, taneczne, sportowo-rekreacyjne), konkursy, turnieje, rozgrywki sportowe, dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.

  Transport :autokar

  Opiekę nad wychowankami sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna +artterapeuta +instruktor WF-u +logopeda +pielęgniarka.

  Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

 • Bezpłatne zajęcia w Lublinie z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii ( Przedszkolu nr 39 w Lublinie)-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
  Kwiecień 2013

 • Nabór do projektu: "Trenuj głową, łapami, kopytami" Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie.

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy - dofinansowane przez gminy.
  Marzec 2013

 • Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
  Luty 2013

  Zakończenie projektu: "Przez sztukę do samodzielności": warsztaty garncarskie, plastyczne i muzyczno-taneczne, wycieczka "Śladami ginących zawodów" dla uczniów ZS nr 4 w Lublinie, konkurs plastyczny oraz kalendarz Słoneczka na 2013 rok. Projekt dofinansowany był przez Fundację Wspólna Droga.
  Styczeń 2013

 • Nabór na bezpłatne zajęcia "Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne". Wspomagają one rozwój dziecka i wyrównują opóźnienia w sferze emocjonalnej i społecznej. Zajęcia będą prowadzone w Lublinie do czerwca 2013 przez Wolontariuszkę.


 • Kontynuowanie projektu :"Przez sztukę do samodzielności" :warsztaty garncarskie, plastyczne i muzyczno-taneczne dla uczniów ZS nr 4 w Lublinie. Zajęcia dofinansowane przez Fundację Wspólna Droga.

 • Grudzień 2012
 • Impreza Mikołajkowa w dniu 15.12.2011-dla 50 dzieci uczestniczących w programie profilaktycznym dofinansowanym przez ROPS w Lublinie. Podczas imprezy wszyscy mogli podziwiać występy obu szkół (SP 22 oraz ZS nr 4 w Lublinie).Dzieci z warsztatów literackich recytowały wiersze i napisane fragmenty opowiadań , z warsztatów muzycznych śpiewały i tańczyły, z warsztatów socjoterapeutycznych zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawy prac plastycznych i fotograficznych. Na zakończenie imprezy do wszystkich dzieci przybył Mikołaj z niespodzianką-PREZENTAMI. Obecność Mikołaja wywołała wielki aplauz i radość.


 • Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenów wiejskich uczestniczących w terapiach Słoneczka. Specjaliści przywieźli dzieciom podarunki od Mikołaja.


 • W ramach projektu "Program profilaktyczny.." oprócz prowadzonych warsztatów odbyły się w grudniu: Wycieczka do Warszawy -Centrum Nauki Kopernik,wyjście do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie pt "Królowa Śniegu",wyjście do kina Cinema City na film 3D pt. "Artur ratuje gwiazdkę,oraz wizyta w SPA Nałęczów"


 • Uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Cztery pory roku- bukiet" oraz podsumowanie projektu "Z aktywnością na Ty" Spotkanie odbyło się w środę 12 grudnia 2012 roku w Lublinie w Szkole Podstawowej nr 22 w Lublinie przy ul. Rzeckiego 10 o godz. 16.00 Program spotkania obejmował: prezentacje uczniów z ZS nr 4 w Lublinie, prezentacje uczniów ze SP nr 22 w Lublinie, uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Cztery pory roku- bukiet", niespodzianka od Mikołaja dla dzieci uczestniczących w warsztatach, oglądanie wystaw plastycznych. Spotkanie mogło się odbyć dzięki naszym donatorom: ROPS w Lublinie oraz Fundacji Wspólna Droga. Dziękujemy bardzo Szkołom (ZS nr 4 oraz SP 22 ) za użyczanie sal na warsztaty i imprezę oraz Wolontariuszom: Panu Dominikowi Berwertzowi z firmy FreeeArt za poprowadzenie imprezy oraz Panu Robertowi Bogudzińskiemu z firmy Art Foto za oprawę fotograficzną.
 • Wydanie kalendarza z wyróżnionymi pracami w konkursie Cztery pory roku-bukiet". Dziękujemy Fundacji Wspólna Droga za dofinansowanie naszego pomysłu.
 • Mikołaj również dotarł do naszych podopiecznych na terenach wiejskich. Terapeuci zawieźli im paczki.
 • Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć na Facebooku.

 • Listopad 2012

 • Realizacja bezpłatnego szkolenia dla 20 nauczycieli, terapeutów: Elementy terapii integracji sensorycznej w oddziaływaniu rewalidacyjnym wobec wybranych grup niepełnosprawności (20 h). Szkolenie dofinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin
 • Kontynuowanie zajęć dla dzieci i mam w Lublinie oraz na terenach wiejskich.
 • Wycieczka dla 30 uczniów SP 22 w Lublinie "Poznajemy Archikatedrę w Lublinie" -zwiedzanie zakrystii akustycznej, skarbca i krypty. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu "Z aktywnością na Ty".
 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Cztery poru roku-bukiet":
 • Prace wyróżnione:
  1. Agnieszka Sałęga, Danuta Kulig- SOSW w Załuczu
  2. Sebastian Szmidt -Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie
  3. Karolina Cybula- SOSW w Kęble
  4. Grzegorz Sowiński- Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Lublinie
  5. Beata Kasperska- SOSW Nr 1 w Lublinie
  6. Adrian Osek- SOSW w Załuczu
  7. Mateusz Furdyna- Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie
  8. Magdalena Zarzycka - Dzienne Centrum Aktywności przy PSOUU w Świdniku
  9. Marcin Kordula- SOSW w Kęble
  10. Grzegorz Filipiak- SOSW Nr 1 w Lublinie
  11. Paweł Boguta, Krystian Ludian- SOSW w Załuczu
  12. Joanna Czajkowska- SOSW Nr 1 w Lublinie

  Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu. Gratulujemy Zwycięzcom!
  Październik 2012

 • Realizacja bezpłatnego szkolenia dla 20 nauczycieli, terapeutów: Dzieci i młodzież z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASD) - strategie diagnostyczne, edukacyjne i terapeutyczne.(40 h). Szkolenie dofinansowane przez MOPR ze środków PFRON.
 • Kontynuowanie zajęć dla dzieci i mam w Lublinie oraz na terenach wiejskich.
 • Wycieczka "Śladami ginących zawodów" -dla 45 uczniów niepełnosprawnych z ZS nr 4 w Lublinie Program wycieczki obejmował: spotkanie u kowala w Woli Gardzienickiej, wizytę u młynarza i zwiedzanie młyna wodnego w Wygnanowicach, obiad w Piaskach, zwiedzanie i modlitwa w Kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstoborowicach, spotkanie u garncarza w Jadwisinie, warsztaty garncarskie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka została dofinansowana ze środków Fundacji Wspólna Droga.

 • Wrzesień 2012

 • Nabór na bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii biofeedback, hipoterapii, kinezjologii edukacyjnej Dennisona ,artterapii  które będą odbywały się od września do 20 grudnia 2012 w Lublinie. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, wiek do 18 roku życia oraz miejsce zamieszkania: woj. lubelskie. Zajęcia są dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.

 •  2 edycja projektu "Wyjątkowe Mamy" rusza od września! Zapraszamy od września Mamy dzieci niepełnosprawnych zamieszkałe na terenie woj. lubelskiego na bezpłatne grupowe warsztaty i indywidualne konsultacje. Będą to zajęcia z psychologiem (indywidualne i grupowe ),pedagogiem specjalnym i prawnikiem .Dzieci w czasie zajęć dla mam będą miały zapewnione fachową opiekę. Nowością oprócz konsultacji z prawnikiem będą wyjazdy do SPA Nałęczów. Projekt będzie realizowany do grudnia 2012. Zajęcia są dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.

 • Nabór na warsztaty w SP 22 i w ZS nr 4 w Lublinie z projektu "Z aktywnością na Ty". Uczniowie zakwalifikowani będą uczestniczyć w zajęciach: plastycznych ,sportowo-tanecznych i socjotereputycznych. W projekcie przewidziane są wycieczki ,konkursy, zawody, zabawę z Mikołajem. Warsztaty są dofinansowane przez ROPS w Lublinie.

 • Dogoterapia grupowa do grudnia 2012-. Zajęcia prowadzone są w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dla 25 dzieci niepełnosprawnych z 5 grup integracyjnych. Projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków PFRON.

 • Zielona Szkoła ze "Słoneczkiem" -termin: 24-28 wrzesień 2012 r Miejsce: Susiec.
  W Zielonej Szkole wzięło udział 30 dzieci z ZS nr 4 w Lublinie. Była to nauka w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków PFRON.

 • Organizacja zajęć w Markuszowie i Sosnowicy dla dzieci niepełnosprawnych. Będą one uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z psychologiem ,terapeutą biofeedback ,logopedą ,pedagogiem specjalnym i artterapeutą. Rodzice i dzieci z tych gmin będą mieli również rehabilitację w SPA Nałęczów.Zajęcia są z projektu "Iść w stronę słońca" dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.

 • Realizacja projektu" Przez sztukę do samodzielności" dofinansowanego przez Fundację Wspólna Droga. Dzieci niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w nstp..warsztatach: garncarskich, plastycznych i muzyczno-tanecznych. Uczestnicy wezmą m.in udział w wycieczce Śladami ginących zawodów. Ogłosimy konkurs plastyczny :Cztery poru roku-bukiet. Efektem końcowym konkursu będzie wydanie kalendarza z wyróżnionymi pracami.

 • Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia)

 • Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z kolonii na Facebooku-polub nas!


  Lipiec- Sierpień 2012

  KOLONIE Z KRÓLEM MACIUSIEM I.
  Termin: 16-27.08.2012
  Kadrę stanowią nauczyciele - terapeuci ze stowarzyszenia ,jeżdżący od lat z dziećmi.
  Zakwaterowanie: Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowy "Bukowiec" w Porąbce
  Kolonie będą dofinansowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
  Na koloniach prowadzony będzie projekt dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i z autyzmem: "Trening zaradności i samodzielności życiowej".

  Celem projektu jest umożliwienie nabycia oraz podtrzymanie osiągniętych wcześniej umiejętności i sprawności z zakresu samoobsługi, czynności życia codziennego oraz czynności związanych z aktywnością. Zajęcia z psychologiem, socjoterapeutką, pedagogami specjalnymi dofinansowane są przez MOPR (ze środków PFRON).


  Czerwiec 2012

  Zorganizowanie specjalistycznych zajęć w Sosnowicy - zajęcia prowadzili wolontariusze. Dziękujemy !
  Maj 2012

  • Nabór do projektu Rehabilitacja mózgu - biofeedback skierowanego do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu miasta Lublin. Zajęcia dla pierwszej grupy będą trwały do sierpnia ,dla drugiej do grudnia. Następny nabór we wrześniu. Wszystkie zajęcia będą nieodpłatne, są one dofinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin.
  • Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich - w Markuszowie

  Kwiecień 2012

  Zapraszamy na integracyjne KOLONIE Z KRÓLEM MACIUSIEM I.

  Termin:16-27 .08.2012

  Kadrę stanowią nauczyciele-terapeuci ze stowarzyszenia, jeżdżący od lat z dziećmi. Zakwaterowanie: Ośrodek Rehabilitacyjno- Wczasowy "Bukowiec" w Porąbce. Ośrodek wyposażony jest w plac zabaw, basen, wydzielone miejsce na ognisko, boiska do piłki siatkowej i nożnej. Pokoje z łazienkami.

  Ciekawy program dydaktyczno-kulturalny nawiązujący do pedagogiki Janusza Korczaka ,bogaty program turystyczno-krajoznawczy: dużo wycieczek autokarowych i pieszych. Opiekę nad wychowankami sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna +socjoterapeuta +lekarz +pielęgniarka.

  Szczegółowe informacje i zapisy do 13 maja pod numerem tel.501292467.

  Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na rehabilitację dzieci oraz na ich wypoczynek na koloniach.


  Styczeń-Marzec 2012

  Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich - w Batorzu, Markuszowie i Sosnowicy.


  Grudzień 2011

  Impreza Mikołajkowa w dniu 15.12.2011-dla 50 dzieci uczestniczących w programie profilaktycznym dofinansowanym przez ROPS w Lublinie. Podczas imprezy wszyscy mogli podziwiać występy obu szkół (SP 22 oraz ZS nr 4 w Lublinie).Dzieci z warsztatów literackich recytowały wiersze i napisane fragmenty opowiadań , z warsztatów muzycznych śpiewały i tańczyły, z warsztatów socjoterapeutycznych zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawy prac plastycznych i fotograficznych. Na zakończenie imprezy do wszystkich dzieci przybył Mikołaj z niespodzianką-PREZENTAMI. Obecność Mikołaja wywołała wielki aplauz i radość.

  Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenów wiejskich uczestniczących w terapiach Słoneczka. Specjaliści przywieźli dzieciom podarunki od Mikołaja.

  W ramach projektu "Program profilaktyczny.." oprócz prowadzonych warsztatów odbyły się w grudniu: Wycieczka do Warszawy - Centrum Nauki Kopernik, wyjście do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie pt "Królowa Śniegu", wyjście do kina Cinema City na film 3D pt. "Artur ratuje gwiazdkę", oraz wizyta w SPA Nałęczów.


  Listopad 2011

  Organizacja i przeprowadzenie programu profilaktycznego dla 50 dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 22 oraz Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie. Projekt obejmuje weekendowe warsztaty dla dzieci młodszych i starszych(muzyczne, plastyczne, fotograficzne,socjoterapeutyczne, literackie). Oprócz warsztatów dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, m.in: wycieczka do Warszawy do Centrum Kopernika, konkursy, loterie, wyjazdy do SPA Nałęczów, wyjście do teatru i kina, Zabawę Mikołajkową (oczywiście z prezentami od Mikołaja).

  Projekt dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

  Organizacja i przeprowadzenie szkolenia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku - Zdrój nt Profil psychoedukacyjny E. Schoplera (PEP-R) w diagnozie i terapii dzieci o zaburzonym rozwoju.


  Październik 2011

  Organizacja i przeprowadzenie warsztatu dla terapeutów nt. "Paradygmat humanizmu w terapii osób z autyzmem" w wymiarze 6 godz.


  Wrzesień 2011

  Realizacja projektu dofinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie:

  Zajęcia terapeutyczno -rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych z terenu woj. lubelskiego.-w ramach projektu specjalistycznymi zajęciami(logopedia, biofeedback,artterapia i rewalidacja ) są objęte dzieci niepełnosprawne z gminy Batorz , Markuszów i Sosnowica, które wymagają specjalnych metod i form kształcenia, a które już uczestniczyły w projektach stowarzyszenia. Zajęcia odbywać się będą do grudnia 2011.

  Realizacja projektów dofinansowanych ze środków MOPR w Lublinie:

  Dogoterapia indywidualna i grupowa -zajęcia z dogoterapii indywidualnej są to zajęcia z wolnego naboru i uczestniczy w nich 15 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z miasta Lublin. Zajęcia grupowe prowadzone są w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dla 25 dzieci niepełnosprawnych z 5 grup integracyjnych.

  Porady i konsultacje psychologiczne i psychiatryczne -od września do grudnia zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad psychiatry. Zapisy pod nr tel.501292467

  Trenuj (z) głową- terapia biofeedback -od września nowy nabór na indywidualne zajęcia. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu dla 1 dziecka. Warunkiem przyjęcia jest aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i miejsce zamieszkania: Lublin

  Zielona Szkoła ze "Słoneczkiem" -termin: 26-30 wrzesień 2011 r Miejsce: Górecko Kościelne ,powiat biłgorajski. W Zielonej Szkole wzięło udział 30 dzieci.
  Była to nauka w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
  Projekt dofinansowany był ze środków ruchu społecznego Wspólna Droga


  Lipiec- Sierpień 2011

  Kolonie integracyjne w Porąbce. Zakwaterowanie: Ośrodek Rehabilitacyjno- Wczasowy "Bukowiec" w Porąbce. W koloniach wzięło odział 80 dzieci z woj. lubelskiego ,w tym 17 z gminy Wilków. Opiekę nad wychowankami sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna(pedagodzy specjalni)+psycholog. Zapewniona była też opieka medyczna(lekarz i pielęgniarka). Dzieci i młodzież brały udział w wielu wycieczkach, konkursach ,loteriach, na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Te niezapomniane chwile uwiecznione zostały na zdjęciach. Turnusy dofinansowane były przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie,sponsorów oraz ze środków pozyskanych przez stowarzyszenie z 1 %.


  Czerwiec 2011

  W wyniku Ogólnopolskiego Konkursu zostaliśmy ponownie organizacją partnerską Fundacji Wspólna Droga na lata 2011-2016.

  Organizacja kolonii letnich w Porąbce.Turnusy dofinansowane będą przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie oraz ze środków pozyskanych przez stowarzyszenie z 1 %.


  Maj 2011

  Realizacja projektów wygranych w wyniku konkursu MOPR w Lublinie:
  1. Dogoterapia indywidualna i grupowa
  2. Porady i konsultacje psychologiczne i psychiatryczne
  3. Trenuj (z) głową- terapia biofeedback  Kwiecień 2011

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim,którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz naszego stowarzyszenia!

  Wszystkie zajęcia są nieodpłatne, dofinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin.


  Marzec 2011

  Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich-w Batorzu, Markuszowie i Sosnowicy dofinansowanych ze środków gminnych.
  Luty 2011

  Prowadzenie zajęć grupowych z artterapii w Lublinie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej-zajęcia od lutego do czerwca 2011 prowadzi specjalista artterpeuta - wolontariusz.
  Styczeń 2011

  Realizacja projektu: Program ferii integracyjnych dla dzieci wieku 10-14 lat

  Organizacja ferii integracyjnych w Porąbce dla dzieci z woj .lubelskiego była możliwa również dzięki sponsorom.

  Serdecznie dziękujemy:

  W terminie od 15 do 22 stycznia 2011r. organizowane będzie zimowisko integracyjne dla dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno -Wczasowym „Bukowiec” w Porąbce (Beskid Mały). W projekcie weźmie udział 40 dzieci:15 dzieci z gminy Wików(wieś Zagłoba) oraz 25 dzieci z woj. lubelskiego. Wśród tych 40 dzieci większość będą stanowiły dzieci niepełnosprawne (którymi opiekuje się stowarzyszenie od 3 lat) Kadrę zimowiska będą stanowić specjaliści-wolontariusze, posiadający kwalifikacje do opieki na wypoczynku zimowym oraz mających duże doświadczenie w pracy z dziećmi. W programie ferii,m.in.:wycieczki autokarowe ,kulig z ogniskiem ,wycieczki piesze ,basen ,gry i zabawy na śniegu,dyskoteki ,warsztaty plastyczne i taneczne i inne atrakcje.

  Celem projektu jest zapewnienie dzieciom z gminy Wilków (zdrowym i niepełnosprawnym) możliwości skorzystania z wypoczynku zimowego razem z dziećmi niepełnosprawnymi będącymi pod opieką stowarzyszenia, podczas którego będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne oraz korzystać z dóbr kultury. A także zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.

  Projekt dofinansowany jest przez Fundację „Wspólna Droga”
  Grudzień 2010

  „Quadowe Mikołajki 2010” - zorganizowane specjalnie dla dzieci ze „Słoneczka” przez miłośników quadów skupionych w ATV-Lublin. Impreza obejmowała zaprezentowanie maszyn, przejażdżkę po mocno zaśnieżonym terenie,spotkanie z Mikołajem,który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dzieci miały super zabawę:zjeżdżalnia na stromej górce, ognisko, kiełbaski i gorąca czekolada (przygotowana przez Restaurację Frascatii w Lublinie). Była również przejażdżka terenowym pojazdem wojskowym z napędem na 3 osie.

  Zdjęcia z quadowych Mikołajek można oglądać na stronie www.atv-lublin.pl.

  Dziękujemy bardzo za zorganizowanie tak wspanialej zabawy dla naszych dzieci!
  Listopad 2010

 • Ruszyła kampania Jesteśmy Polakami. Kampania- o godne życie niepełnosprawnych Polaków. Jest ona po to, aby w Polsce osoby z niepełnosprawnością miały takie same szanse do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i mogły realizować swoje plany życiowe tak, jak osoby bez niepełnosprawności. Zajrzyj na stronę kampanii: www.jestesmy-polakami.pl

 • Kontynuowanie projektów w Lublinie ,Batorzu ,Markuszowie, Nałęczowie i Sosnowicy skierowanych do dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodziców.
  Październik 2010

 • Kontynuacja projektów w Lublinie ,Batorzu ,Markuszowie, Nałęczowie i Sosnowicy skierowanych do dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodziców.

 • Nabór na integracyjne zimowisko w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wczasowym „Bukowiec” w Porąbce (Beskid Mały). Zapisy do 30 listopada pod nr Tel.: 507 016 443 Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!
  Wrzesień 2010

 • Lublin: kontynuacja zajęć z dogoterapii, hipoterapii oraz terapii biofeedback. Zajęcia dofinansowane są przez MOPR Lublin

 • Kontynuacja rehabilitacji w SPA Nałęczów dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców z gmin: Batorz , Markuszów i Sosnowica. Karnety do SPA dofinansowane są ze środków ROPS w Lublinie

 • Pozyskanie środków na dojazd busem na rehabilitację w SPA Nałęczów .Koszt przejazdu busem dzieci z 3 gmin: Batorz, Markuszów i Sosnowica pokrywa Fundacja im.I i J. Tuwim. Środki pozyskane zostały w wyniku konkursu.

 • Rozpoczęcie projektu „Rehabilitacja w miejscu zamieszkania” w Batorzu ,Sosnowicy i Markuszowie skierowanego do dzieci niepełnosprawnych(program rehabilitacyjny).Dzieci uczestniczą w zajęciach: muzykoterapii, logoterapii , rewalidacji oraz terapii biofeedback. Zadanie dofinansowane jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON

 • Projekt „WYJĄTKOWE MAMY”- skierowany do matek dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu regionu lubelskiego.

  Projekt ma na celu wsparcie matek dzieci niepełnosprawnych, zapewnienie im pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Przewidziane są także zajęcia artystyczne i edukacyjne, obejmujące różne aspekty pracy z dzieckiem niepełnosprawnym. Projekt "Wyjątkowe Mamy" trwać będzie od IX do XII 2010 roku. Zajęcia odbywać się będą w wynajętych salach w ZSO nr 5 przy ul. Rzeckiego 10.Projekt jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON.

 • Projekt „Uczymy się razem!” od IX.2010 do II.2011- ma na celu zwiększanie samodzielności dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenów wiejskich poprzez ich uczestnictwo w różnorodnych formach terapii oraz kompleksową pomoc ich rodzicom poprzez prowadzone dla nich konsultacje. Dzieci zostaną objęte następującymi zajęciami specjalistycznymi w zależności od indywidualnych potrzeb:
  • terapia pedagogiczna z elementami metody Dennisona
  • logopedia z elementami logorytmiki
  • terapia metodą biofeedback (lub psychoterapia)
  • artterapia(łączenie zajęć plastycznych z muzycznymi),
  • rehabilitacja w SPA Nałęczów
  Zajęcia umożliwią dzieciom niepełnosprawnym przygotowanie się do możliwie samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wdrożenie nowych, innowacyjnych . form nauczania(Dennison ,biofeedback)oraz zakup specjalistycznego sprzętu pozwoli na podniesienie jakości procesu rehabilitacji. Projekt zakłada też pomoc rodzicom poprzez prowadzenie konsultacji psychiatrycznych oraz psychologicznych i grupę wsparcia. Donatorem projektu jest Fundacja Wspólna Droga.
  Czerwiec 2010

  Organizacja Dnia Dziecka dla podopiecznych stowarzyszenia z Lublina i terenów wiejskich. Dzięki sponsorom udało się również w tym roku zrobić dla dzieci paczki.

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim Sponsorom:
  • Fabryce Cukierków "Pszczółka"
  • Firmie Cukierniczej "Solidarność"
  • Pani Beacie Kozidrak i Panu Andrzejowi Pietrasowi z zespołu Bajm
  • Pani Urszuli Opydo z L.C.O.

  Maj 2010

  Realizacja projektów dofinansowanych ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie:
  • "Specjalistyczny program terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych z gmin Batorz i Markuszów"-w ramach projektu specjalistycznymi zajęciami(logopedia, biofeedback, ) są objęte dzieci niepełnosprawne z gminy Batorz i Markuszów, które wymagają specjalnych metod i form kształcenia, a które już uczestniczyły w projektach stowarzyszenia. Zajęcia odbywać się będą do czerwca 2010.
  • "Zajęcia integracji społecznej w SPA Nałęczów"- zajęcia w SPA Nałęczów do grudnia 2010 r. dla 30 dzieci i rodziców z 3 gmin Lubelszczyzny:Batorz,Markuszów i Sosnowica
  Realizacja projektów dofinansowanych ze środków MOPR w Lublinie:
  • "Rehabilitacja mózgu -zajęcia z użyciem sprzętu biofeedback" - zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublin.
  • "Wyjątkowi przyjaciele"-zajęcia z dogoterapii i hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublin.
  Zajęcia odbywają się w ZSO nr 5 w Lublinie oraz w stadninie Arizona do grudnia 2010 r.(z pominięciem wakacji).
  Kwiecień 2010

  Serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy zdecydowali się na przekazanie 1% naszej organizacji!Środki będą wydatkowane zgodnie z założeniem:na organizację zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych z terenów wiejskich. Dziękujemy !


  Marzec 2010

  Kontynuowanie zajęć rehabilitacyjno -terapeutycznych w Markuszowie i Sosnowicy dofinansowanych ze środków gminnych.

  W Lublinie zajęcia z dogoterapii, logopedii i biblioterapii są prowadzone przez specjalistów-wolontariuszy


  Luty 2010

  Wprowadzenie nowej terapii w Lublinie :biblioterapii. Zajęcia prowadzi specjalista -wolontariusz

  Od lutego zajęcia terapeutyczne są prowadzone przez naszych specjalistów-wolontariuszy w ZSO nr 5 w Lublinie.

  Zakończenie projektu "Wyjątkowe Dzieci"


  Styczeń 2010

  Realizacja projektu: "Wyjątkowe Dzieci" na terenach wiejskich województwa lubelskich

  Kontynuowanie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych Sosnowica dofinasowywanych ze środków gminy.


  Grudzien 2009

  Nowy projekt: "WYJĄTKOWE DZIECI"
  Od grudnia 2009 stowarzyszenie "Słoneczko" rozpoczyna realizację projektu skierowanego do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodziców, z terenów wiejskich regionu lubelskiego.

  W ramach projektu realizowane będą następujące bezpłatne zajęcia:
  • logopedia
  • muzykoterapia,
  • biofeedback,
  • rewalidacja,
  • rehabilitacja w SPA Nałęczów,
  • konsultacje psychiatryczne
  Projekt "Wyjątkowe Dzieci" trwać będzie do lutego 2010 roku. Jest on dofinansowany z funduszy Ruchu Społecznego Wspólna Droga.


  Listopad 2009

  Ostatnia edycja szkolenia dla nauczycieli "Dziecko niepełnosprawne w szkole ogólnodostępnej. Odczytywanie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno- pedagogicznej w pracy z uczniami" w ramach projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Lublin.

  Szkolenia prowadzone były przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. W ramach szkoleń oferowany był catering, materiały szkoleniowe, certyfikaty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział !


  Październik 2009
  • Udział w Konkursie Plastycznym "Urokliwe Zakątki Lublina" organizowanym przez LFOON - prace zostały wykonane na zajęciach z artterapii i przekazane do organizatora.
  • Rozpoczęcie zajęć z projektu "Uczę się przez sztukę i doświadczanie"-zajęcia z artterpii grupowej i rewalidacji indywdualnej prowadzone w Lublinie dla dzieci z woj.lubelskiego.Projekt jest dofinansowany przez ROPS w Lublinie
  • Szkolenie dla nauczycieli "Dziecko niepełnosprawne w szkole ogólnodostępnej. Odczytywanie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno- pedagogicznej w pracy z uczniami" w ramach projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Lublin

  Wrzesień 2009
  • Kontynuacja zajęć rehabilitacyjno- terapeutycznych w Lublinie, w SPA Nałęczów oraz w gminach: Batorz, Markuszów i Sosnowica
  • Rozpoczęcie projektu w Sosnowicy i Markuszowie skierowanego zarówno do dzieci niepełnosprawnych(program rehabilitacyjny), jak i do ich rodziców(grupa wsparcia z psychologiem).Projekt jest dofinansowany przez ROPS w Lublinie
  • Rozpoczęcie bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli "Dziecko niepełnosprawne w szkole ogólnodostępnej. Odczytywanie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno- pedagogicznej w pracy z uczniami" w ramach projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Lublin.
  • Rozpoczynamy nabór do programu rehabilitacyjnego "Uczę się przez sztukę i doświadczanie". W ramach projektu dzieci niepełnosprawne z terenu woj. lubelskiego będą mogły uczestniczyć w : grupowej artterapii oraz w kinezjologii edukacyjnej P.Denisona. Warunkiem przyjęcia na zajęcia jest: ważne orzeczenie o niepełnosprawności oraz kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o kontakt telefoniczny. Zapraszamy.

  Sierpień 2009

  Otrzymaliśmy produkty od firmy Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o. i Fundacja Wspólna Droga. Produkty przekazaliśmy najbardziej potrzebującym w Lublinie oraz gminom współpracującym ze stowarzyszeniem.


  Czerwiec 2009

  1 czerwca - Dzień Dziecka w Restauracji Frascatti dla podopiecznych Stowarzyszenia "Słoneczko".. Restauracja zaprosiła dzieci na słodki poczęstunek z okazji ich święta. Podczas spotkania dzieci otrzymały prezenty (pozyskane dzięki sponsorom).

  Serdecznie Dziękujemy Wszystkim Sponsorom:
  • Firma Consultor
  • Firma Lubella,
  • Pan Paweł Nowomiejski
  • Solidarność-Firma Cukiernicza  Realizacja zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecone przez Prezydenta Miasta Lublin ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:
  • "Rehabilitacja w wodzie- SPA Nałęczów"- projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodziców z miasta Lublina. Będzie on realizowany od czerwca do grudnia 2009 roku(z pominięciem wakacji).

  Maj 2009

  Realizacja zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecone przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON:
  • Zajęcia rehabilitacyjne w Batorzu i Markuszowie: od maja do grudnia 2009.Realizowanie projektu: "Program rehabilitacyjno -terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Batorz i Markuszów".
  • Nabór na bezpłatne zajęcia( logopedia, dogoterapia, terapia W. Scherborne -zajęcia z psychologiem, muzykoterapia) dla dzieci niepełnosprawnych z terenu województwa lubelskiego.
  Zajęcia będą odbywać się od czerwca w Lublinie w ramach projektu "Pomoc w integracji dzieci niepełnosprawnych poprzez rozwijanie ich kompetencji komunikacyjnych"
  Zajęcia rehabilitacyjne w Lublinie - Realizacja projektow:
  • "Czworonożni przyjaciele"
  • "Terapia neurobiofeedback"
  • "Przez sztukę do umiejętności"
  Od maja rozpoczeliśmy prowadzenie zajęc rehabilitacyjnych dla dzieci niepelnosprawnych z miasta Lublina.Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ogólnoksztalącacych nr 5 w Lublinie oraz w stadninie Uniwersytetu Przyrodncizego na Felinie.


  Kwiecień 2009

  Nabór na bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne:
  • hipoterapię
  • dogoterapię
  • artterapię
  • kinezjologię edukacyjną Denisona
  • neurobiofeedback
  Zajęcia będą realizowane z projektów dofinansowanych przez Prezydenta Miasta Lublin (w wyniku konkursu MOPR)
  Projekty dofinansowane przez ROPS

  Realizacja projektów dofinansowanych przez ROPS w Lublinie:
  • Rehabilitacja społeczna, fizyczna i psychiczna w wodzie"- zajęcia w SPA Nałęczów
  • Program rehabilitacyjno- terapeutyczny dla 8 dzieci z gminy Batorz -w ramach projektu specjalistycznymi zajęciami(logopedia, biofeedback, muzykoterapia, rewalidacja) są objęte dzieci niepełnosprawne z gminy Batorz, które wymagają specjalnych metod i form kształcenia, a które już uczestniczyły w projektach stowarzyszenia. Zajęcia odbywać się będą do czerwca 2009.  Marzec 2009

  Rehabilitacja w wodzie

  Organizacja projektu "Rehabilitacja społeczna, fizyczna i psychiczna w wodzie" dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Od kwietnia do grudnia 2009 zajęciami w SPA Nałęczów będą objęte dzieci niepełnosprawne i ich rodzice z gminy Markuszów.


  Luty 2009

  Grant dla Słoneczka

  Otrzymanie grantu z Fundacji im.I.i J.Tuwim - na opłacenie kosztów dojazdów oraz pomocy edukacyjnych dla 30 niepełnosprawnych dzieci z gmin :Markuszów, Sosnowica i Batorz"

  Kontynuowanie zajęć rehabilitacyjno- terapeutycznych w gminie Markuszów i Sosnowica dofinasowywanych ze srodków gmin.


  Styczeń 2009

  Słoneczko Organizacją Pożytku Publicznego

  Uprzejmie informujemy, że przyznano nam statut Organizacji Pożytku Publicznego. Od tej pory mogą Państwo przekazywać 1% podatku na nasze Stowarzyszenie. Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystamy na realizację zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych z terenó wiejskich. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie!

  Jak przekazać 1% podatku? >>


  Zajęcia terapeutyczne w Lubilnie

  Od stycznia zajecia terapeutyczne są prowadzone przez naszych specjalistów-wolontariuszy w ZSO nr 5 w Lublinie.
  Grudzień 2008

  Szkolenie z MMPI-A

  Lubiln, 9 grudnia 2008 r. -- Stowarzyszenie "Słoneczko" serdecznie zaprasza psychologów do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu zasad diagnozy i interpretacji testu MMPI-A w ramach projektu "Nowoczesny warsztat psychologa" dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
  • Długość szkolenia: 10 godzin lekcyjnych, 09.00 - 16.30
  • Termin: 16 grudnia (wtorek)
  • Miejsce: Łęczna (O dokładnym miejscu szkolenia poinformujemy Państwa telefonicznie lub mailowo do 13 grudnia)
  • Koszt szkolenia: 40 zł płatne na miejscu
  • Prowadzący: Szkolenie poprowadzi dr Tomasz Kucharski kierownik Centrum Psychologii Klinicznej i Rozwoju Osobowości Zawodowej. Autor 12 książek i wielu artykułów, zajmujący się pracami naukowo-badawczymi w zakresie opracowywania narzędzi do diagnozy osobowości.
  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 grudnia drogę elektroniczną na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej) na adres: stow-sloneczko@o2.pl Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 286 660

  Formularz zgłoszeniowy >>


  Szkolenie z MMPI-II

  Lubiln, 9 grudnia 2008 r. -- Stowarzyszenie "Słoneczko" serdecznie zaprasza psychologów do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu zasad diagnozy i interpretacji testu MMPI-II w ramach projektu "Nowoczesny warsztat psychologa" dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
  • Długość szkolenia: 10 godzin lekcyjnych, 10.00 - 17.30
  • Termin: 15 grudnia, poniedziałek
  • Miejsce: Lublin (O dokładnym miejscu szkolenia poinformujemy Państwa telefonicznie lub mailowo do 13 grudnia)
  • Koszt szkolenia: 40 zł płatne na miejscu
  • Prowadzący: Szkolenie poprowadzi dr Tomasz Kucharski kierownik Centrum Psychologii Klinicznej i Rozwoju Osobowości Zawodowej. Autor 12 książek i wielu artykułów, zajmujący się pracami naukowo-badawczymi w zakresie opracowywania narzędzi do diagnozy osobowości.
  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 grudnia drogę elektroniczną na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej) na adres stow-sloneczko@o2.pl Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 286 660

  Formularz zgłoszeniowy >>


  Wyróżnienie dla "Słoneczka"

  Nasze stowarzyszenie zostało wyróżnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za współpracę w obszarze wsparcia uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i tabliczkę "Finalista konkursu OTWARTA SZKOŁA". Wysoka ocena działań stowarzyszenia to zasługa wielu osób zaangażowanych w pracę z dziećmi niepełnosprawnymi(specjalistów i wolontariuszy). Przy tej okazji wszystkim serdecznie dziękujemy!

  zobacz też inne zdjęcia >>  Konferencja "Niepełnosprawna Rzeczywistość"

  W dniu 5 grudnia 2008 r. odbyła się Konferencja LFOON-SW pt."Niepełnosprawna Rzeczywistość", na której rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój Lublin".

  Nagrodzone dzieci ze stowarzyszenia "Słoneczko":
  • Adam Wróbel- wyróżnienie
  • Jan Fornalski - II miejsce
  Nagrodzone prace zostały zamieszczone w kalendarzu LFOON-SW na 2009 rok i można je oglądać na stronie: Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


  Listopad 2008

  Nominacja dla "Słoneczka"

  Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Słoneczko" wraz z Publicznym Przedszkolem w Markuszowie zostało nominowane do głównej nagrody w konkursie MENiS "Otwarta szkoła" za wspólnie realizowany projekt pt. "Zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne dla 8 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z gminy Markuszów". Nominacja została przyznana w tzw. "Obszarze wsparcie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych".

  W składzie kapituły konkursu obradującej wdniu 24 listopada 2008 r. pod przewodnictwem Ministra Edukacji Narodowej pani Katarzyny Hall znaleźli się:
  • Minister Krzysztof Stanowski - przewodniczący
  • Siostra Małgorzata Chmielewska
  • Prof. Janusz Grzelak
  • Prof. Irena Lipowicz
  • Grażyna Staniszewska
  • Róża Thun
  • Maciej Wierzyński
  • Henryk Wujec

  Centrum Handlowo Usługowe - Lublin Plaza II Mistrzostwa Bowlingowe w Lublinie okazją do przekazania funduszy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Słoneczko"


  Centrum Handlowo-Rozrywkowe Lublin Plaza zaprasza na II Mistrzostwa Bowlingowe, których celem jest zjednoczenie przy sporcie samorządowców i dziennikarzy w imię zbiórki środków pieniężnych pozyskanych od sponsorów na rzecz lubelskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Słoneczko".

  Mistrzostwa odbędą się 27 listopada 2008 w CHR Lublin Plaza w Fantasy Park o godzinie 17-tej. Biletem wstępu dla graczy będą maskotki, które zostaną przekazane na rzecz domów dziecka w dniu 6 grudnia 2008 r. W organizowanym wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele:
  • urzędów - Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego,
  • mediów - Telewizji Lublin, Gazety Wyborczej, Dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Nowego Tygodnia, Mojego Miasta Lublin, Radia Lublin, Radia Złote Przeboje, Radia Eska,
  • służb - Komendy Miejskiej Policji, Komedy Straży Pożarnej, Komendy Straży Miejskiej.
  Na zwycięzców i uczestników Mistrzostw czekają nagrody oraz upominki ufundowane przez CHR Lublin Plaza. Mistrzostwa odbędą się pod patronatem medialnym wszystkich w/w mediów. Relację z imprezy będzie można obejrzeć na antenie TVP3.

  Sponsorzy, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w zbiórce pieniężnej na rzecz Stowarzyszenia "Słoneczko" organizowanej przy okazji Mistrzostw, muszą zadeklarować minimalną kwotę 1000 zł. W zamian uzyskują:
  • możliwość umieszczenia swojego logo na plakatach informujących o mistrzostwach, na zaproszeniach i innych materiałach drukowanych, w tym informacji wysłanej do mediów,
  • możliwość opublikowania informacji o sponsorze na stronie: www.lublinplaza.pl
  • możliwość postawienia roll-up'u w dniu trwania mistrzostw w pasażu CHR Lublin Plaza
  • możliwość umieszczenia logo w pamiątkowym filmie DVD i prezentacji zdjęć
  Informacje o sponsorach będą podawane także w trakcie trwania Mistrzostw. Znajdą się również w specjalnie przygotowanym na tę okazję liście dziękczynnym.

  Informacje o Stowarzyszeniu "Słoneczko" można znaleźć na stronie: www.sloneczko.org.pl Informacje o CHR Lublin Plaza można znaleźć na stronie: www.lublinplaza.pl

  Więcej informacji udzielają:

  Iwona Górna
  Dyrektor Marketingu
  Centrum Handlowo-Rozrywkowe
  Lublin Plaza
  ul. Lipowa 13
  20-024 Lublin
  Tel. +48 (081) 534 61 32
  Fax +48 (081) 536 22 04
  Mob. +48 607 990 582
  iwona.gorna@lublinplaza.pl


  ***

  Październik 2008
  Udział w Konkursie Plastycznym "Mój Lublin" organizowanym przez LFOON - prace zostały wykonane na zajęciach z artterapii i przekazane do organizatora.

  ***

  Wrzesień 2008 - "Myślę, mówię, wiem!"
  We wrześniu rozpoczniemy realizację projektu dofinansowanego przez Fundację "Wspólna Droga": Program rehabilitacyjny "Myślę, mówię, wiem!"- nasi podopieczni do końca 2008 r. będą mieli możliwość korzystania z zajęć np. z psychologiem, logopedą, pedagogiem specjalnym,dogoterapeutą i muzykoterapeutą.

  - Wprowadzamy nową formę terapii: EEG Biofeedback- zakup sprzętu umożliwiony dzieki dotacji FIO. Jest to nowa metoda wspomagania leczenia zaburzeń i chorób psychosomatycznych, neurologicznych i psychicznych, jak również usprawniająca procesy myślowe, koncentrację uwagi, pamięć.

  - Realizacja projektu "Koń jako przyjaciel, partner i pomocnik w rehabilitacji fizycznej, umysłowej i społecznej"-program hipoterapii skierowany do 8 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z Lublina dofiansowany ze środków z MOPR w Lublinie (w wyniku konkursu Prezydenta Miasta).

  ***

  Sierpień 2008
  Realizacja autorskiego projektu stowarzyszenia - "Misja Specjalna" dotowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Termin realizacji od VIII-XII.2008 r.Projekt ma na celu kompleksową pomoc dzieciom niepełnosprawnym i młodzieży niedostosowanej społecznie - będzie to "zastrzyk" specjalistycznych zajęć terapeutycznych dla osób z regionu lubelskiego.

  Wielospecjalistyczną opieką zostaną otoczone m.in. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem oraz dzieci niepełnosprawne i ich rodzice z wybranych gmin podlubelskich, gdzie dostęp do fachowej rehabilitacji jest ograniczony.Działaniami zostaną objęte w sumie 98 osoby: 32 niepełnosprawne i 66 niedostosowaych społecznie.

  Kolejną grupą docelową będą rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy szukają form pomocy dla swoich podopiecznych. Jest to grupa otwarta, dla której przeznaczony będzie portal internetowy umieszczony pod adresem:

  http://www.misjaspecjalna.org.pl.

  Stanie się on bazą informacji o dostępnych na terenie Lubelszczyzny formach zajęć terapeutycznych, reedukacyjnych i rewalidacyjnych.

  Wkrótce podamy adres adres internetowy portalu.

  ***

  Czerwiec 2008
  2 czerwca 2008 r. o godz.16.30 w Restauracji Frascati przy ul.Chopina 35 odbędzie się Dzien Dziecka dla podopiecznych Stowarzyszenia "Słoneczko" z Lublina, Markuszowa i Sosnowicy. Restauracja zaprasza dzieci na "Królestwo lodowe", podczas którego otrzymają prezenty (pozyskane dzięki sponsorom). Serdecznie Dziękujemy Wszystkim Sponsorom:

  ***

  Maj 2008
  Od maja 2008 w Lublinie realizujemy projekt "Rozumiem i wiem jak... - pomoc w integracji dzieci niepełnosprawnych poprzez rozwijanie kompetencji komunikacyjnych" na który na zajęcia z dogoterapii otrzymaliśmy środki z MOPR w Lublinie( w wyniku konkursu Prezydenta Miasta Lublina), natomiast inne terapie prowadzimy jako wolontariusze.

  ***

  Kwiecień 2008
  Realizujemy zajęcia rehabilitacyjne na terenach wiejskich dofinansowane ze środków gmin oraz pozyskane z wygranego Konkursu Charytatywnego Fundacji im. J. i I. Tuwima na realizacje najlepszego projektu. (projekt dla 20 dzieci niepełnosprawnych z gminy Sosnowica i Markuszów)

  ***

  Marzec 2008 r.
  Aktywnie uczestniczyliśmy w organizacji i przeprowadzeniu Dnia Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych związanych z Europejskim Dniem Logopedy przypadającym 8 marca. Polski Związek Logopedów przysłał nam oficjalne podziękowania.

  ***

  Rozstrzygnięto I Konkurs Charytatywny Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim Stowarzyszenie "Słoneczko" otrzymało grant na opłacenie części kosztów prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych dla 20 niepełnosprawnych dzieci z dwóch gmin województwa lubelskiego.(www.Tuwim.org)

  ***

  W wyniku Ogólnopolskiego Konkursu na organizacje partnerskie ruchu społecznego Wspólnej Drogi Stowarzyszenie "Słoneczko" przeszło pomyslnie procedurę konkursową i znalazlo się w gronie organizacji partnerskich( wyniki konkursu:www.wspolnadroga.pl)

  ***

  Włączamy sie do Ogólnopolskiej Akcji Polskiego Związku Logopedów i w dniu tym prowadzimy "Dzien Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych"
  zobacz plakat >>

  Luty 2008 r.
  12 lutego 2008 r gościł na naszych zajęciach Senator Rzeczpospolitej Pan Stanisław Gogacz
  zdjecia w galerii >>

  Styczeń 2008 r.
  Prowadzimy kontynuację zajęć terapautycznych dla dzieci niepełnosprawnych- dofinansowywane ze srodków gmin.

  Grudzień 2007 r.
  19 grudnia o godzinie 16 w Kawiarni Włoskiej przy ul. Chopina odbędzie się Gwiazdka dla podopiecznych Stowarzyszenia "Słoneczko" z Lublina, Markuszowa i Sosnowicy. Serdecznie zapraszamy! Dziękujemy Sponsorom za pomoc Gwiazdce.

  Listopad 2007 r.
  Od listopada 2007 r. wprowadziliśmy dogoterapię dla dzieci w Lublinie • partnerzy:
  XIX LO w Lublinie Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie Ośrodek Psychoterapii i Psychoedukacji - Psychologika Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych - Sejmik Wojewódzki