Aktualności
Sierpień 2024
- Realizacja projektu "Start w dorosłość" z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie. Pięciodniowy wyjazd szkoleniowy dla 20 osób z niepełnosprawnością do pensjonatu Sosnowe Zacisze w Suścu. Głównym celem projektu było przeprowadzenie zajęć i warsztatów, które przyczynią się do nabycia samodzielności i pewności siebie podczas pobytu poza miejscem zamieszkania, poprawy psychofizycznej sprawności osób niepełnosprawnych. W czasie wyjazdu osoby niepełnosprawne brały udział w warsztatach integracyjnych, poznawczych, emocjonalnych, społecznych, komunikacyjnych, sportowych oraz w zajęciach z doradztwa zawodowego. Po 5-dniowym wyjeździe każdy uczestnik może do grudnia wziąć udział w indywidualnych konsultacjach psychologicznych . Zdjęcia z wyjazdu na facebooku.
Lipiec 2024
- Organizacja dziesięciodniowego wakacyjnego wypoczynku w Bardzie k. Kłodzka ciekawe atrakcje. Codziennie pokonywaliśmy ok.10 kilometrów zwiedzając różne ciekawe miejsca. Byliśmy we Wrocławiu, w Kłodzku, Ostrowie Tumskim. Kudowie-Zdrój, Częstochowie. Odwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku . Doświadczyliśmy piękna Pragi zwiedzając najważniejsze zabytki. Zachęcamy do obejrzenia codziennej relacji na facebooku.
- Organizacja letnich półkolonii w w SP nr 22 w Lublinie przy ul Rzeckiego 10.To był dobry czas odpoczynku z wieloma atrakcjami i przygodami w gronie nowych kolegów i koleżanek. Uczestnicy aktywnie spędzali czas na pływalni szkolnej, sali gimnastycznej, na ściankach wspinaczkowych oraz w Parku Trampolin, świetnie się bawiąc. Uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, artystycznych, sportowych. Poznali tajniki dobrej pizzy na warsztatach kulinarnych w Giuseppe. Codziennie na zajęciach plastycznych wykonywali komiks ilustrujący poczynania na półkoloniach. Wybrali się do Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie.. Uczestnicy półkolonii odbyli również wyprawę do Parku Dźwięków w Dąbrówce. To wyjątkowe miejsce, które łączy odkrywanie dźwięków, doświadczanie zmysłów, naukę przez zabawę oraz relaks. Tam wzięli udział w warsztatach bębniarskich, które skończyły się małym koncertem na 21 bębnów. Ostatniego dnia wybrali się do kina Bajka na film "Leonard odkrywca". Zapraszamy do obszernej fotorelacji na facebooku.
Czerwiec 2024
-
10 czerwca nasza grupa teatralna wzięła udział w Dniach Dogoterapii organizowanych przez "Fundacja Canituus" Dogoterapia - Kynoterapia Lublin. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania przedstawienia "Do grającej szafy grosik wrzuć..." . Zdjęcia na facebooku.
- Realizacja projektu od czerwca do grudnia 2024 "Rozwój i pasja - czas spędzony efektywnie III" z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie.
Maj 2024
-
8 maja 2024-organizacja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz z Wydziałem Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin. Rozpoczęliśmy je od przemarszu spod Zamku do auli Caritas. W korowodzie uczestniczyło mnóstwo osób! Występy artystyczne oprócz nas przygotowały placówki: Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament, Akademia Pana Piotra, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 26 w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Lublinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, "Teatr Promienistych" oraz Środowiskowy Dom Samopomocy MOZAIKA oddział nr 1. Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu Prezydenta Miasta Lublin. Dziękujemy! Zapraszamy do obszernej fotorelacji na Facebooku.
Kwiecień 2024
- Dwudniowy wyjazd do Dąbrowicy. Był to czas relaksu, integracji, ale też spotkań ze wspaniałymi ludźmi. Przy okazji świętowaliśmy ważne wydarzenia z życia naszych podopiecznych oraz przygotowywaliśmy przedstawienie "Do grającej szafy grosik wrzuć...". na wydarzenie w maju. Zdjęcia na Facebooku.
Styczeń 2024- Marzec 2024
- Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów- Wolontariuszy -kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
Wrzesień 2023- Grudzień 2023
- Spotkanie opłatkowe dla uczestników projektów, ich rodziców i terapeutów. Relacja fotograficzna na Facebooku.
- Realizacja projektu "Aktywnie ku samodzielności II" w ramach "Programu działań Miasta Lublin na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025"".
- Realizacja projektu "Rozwój i pasja - czas spędzony efektywnie II" z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie.
- "Teraz My II" - wyjazd szkoleniowy dla kadry i opiekunów osób z niepełnosprawnością finansowany ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie.
Czerwiec 2023 - Sierpień 2023
- Czerwiec/lipiec 2023 - zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób z niepełnosprawnością i opiekunów na Dolny Śląsk. Celem wyjazdu było atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, poznanie najpiękniejszych zakątków Polski, usprawnienie samodzielności. W programie było bardzo dużo atrakcji, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku.
- Nabór i realizacja projektu "Rozwój i pasja - czas spędzony efektywnie II" z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie- lipiec - grudzień 2023
- 13-14 lipca 20223 wycieczka do Arboretum w Bolestraszycach, Kalwarii Pacławskiej oraz Przemyśla. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu "Aktywnie ku samodzielności II" ze środków Miasta Lublin. Zdjęcia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Maj 2023
- Występy dla okolicznych przedszkoli ze spektaklem "Wesoły pociąg"- ciąg dalszy obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Kwiecień 2023
- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Centrum Kultury w Lublinie - 26 kwietnia 2023 r. Gospodarzem wydarzenia było nasze stowarzyszenie. Wydarzenie było zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin-Wydziałem ds. Osób Niepełnosprawnych
Uroczystość poprowadził Pan Piotr Mochol, wydarzenie było tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM) przez Panią Magdalenę Gach. Dziękujemy Gościom, Wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, a szczególnie zespołom występującym z przedszkoli, szkół, organizacji pozarządowych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie Słoneczka na Facebooku oraz w Biuletynie Informacyjnym niepelnosprawnilublin.pl LFOON-SW .
Styczeń 2023 - Marzec 2023
- Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów- Wolontariuszy -kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
- Wyjazd grupy teatralnej do Warszawy do Teatru Kamienica na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" oraz wizyta w Ogrodzie Świateł w Wilanowie - 15 luty 2023. Relacja fotograficzna na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Lipiec 2022-Grudzień 2022
- Realizacja projektu "Rozwój i pasja - czas spędzony efektywnie" z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie- lipiec - grudzień 2022
Zdjęcia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
- "Teraz My" - wyjazd szkoleniowy dla kadry i opiekunów osób z niepełnosprawnością finansowany ze środków Województwa Lubelskiego przez ROPS w Lublinie-3-4 listopada 2022. Relacja fotograficzna na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Czerwiec 2022 - Lipiec 2022
- Wycieczka do Sandomierza - w celu poznawania najpiękniejszych zakątków Polski, integracji oraz nabywania samodzielności-4 czerwca 2022
- Czerwiec/lipiec 2022 - zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego dla 30 osób z niepełnosprawnością i opiekunów do Torunia i Stegny. Celem wyjazdu było atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, poznanie najpiękniejszych zakątków Polski, usprawnienie samodzielności, integracja, miłe spędzenie czasu. Zdjęcia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Marzec 2022 - Maj 2022
- Przygotowanie spektaklu teatralnego pt. "Bajkowy miszmasz" nagrany i opublikowany z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa -21.03.2022. Zaprezentowany na profilu społecznościowym Stowarzyszenia na Facebooku. Wcześniej zaprezentowany małej publiczności - rodzicom i bliskim grupy teatralnej.
- Realizacja projektu "Aktywnie ku samodzielności" w ramach "Programu działań Miasta Lublin na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025"-maj 2022-grudzień 2022 r.
Styczeń 2022 - Luty 2022
- Zajęcia teatralne prowadzone przez terapeutów- Wolontariuszy
- Wycieczka do Warszawy na zakończenie ferii - Teatr Buffo oraz Centrum Nauki Kopernik - aktywne spędzanie wolnego czasu oraz umożliwienie kontakt ze sztuką i uwrażliwianie na piękno-26 luty 2022
Sierpień 2021 - Grudzień 2021
- Dwudniowa wycieczka do Teatru Współczesnego w Toruniu - umożliwienie kontakt ze sztuką i uwrażliwianie na piękno-sierpień
- Realizacja projektu "Efektywny czas spędzony poza domem" finansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego. Głównym celem zadania była poprawa funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w środowisku, rozwinięcie większej samodzielności, usprawnienie komunikacji, a także sfery emocjonalnej, wzmocnienie poczucia własnej wartości, a także rozwój kreatywności. W ramach zadania zorganizowany został wyjazd do Domu Spotkania w Dąbrowicy. Przed wyjazdem odbyły się tygodniowe zajęcia integracyjne zakończone wspólnym wyjściem do kina i wspólną kolacją w restauracji -listopad-grudzień 2021
- Wycieczka do Warszawy do Teatru Polskiego - umożliwienie kontakt ze sztuką i uwrażliwianie na piękno-13.12.3021
- Wycieczka do Warszawy do Teatru Współczesnego - umożliwienie kontakt ze sztuką i uwrażliwianie na piękno-30.12.2021
Sierpień 2021
- Rekrutacja do projektu "Wsparcie dla Wspierających" dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego. Będą to szkolenia z emisji głosu dla nauczycieli, specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością oraz grupa wsparcia dla rodziców. Zapraszamy!
Lipiec 2021
- Wyjazd do Magicznych Ogrodów sfinansowany przez Gminę Lublin. Uczestnicy mieli okazję odbyć spacer w baśniowej scenerii wśród pięknych drzew i krzewów. Pobyt w parku to doskonała okazja do rozwinięcia wyobraźni. Uczestnicy mieli okazję rozwinąć kompetencje społeczne poprzez kontakt z innymi ludźmi. Zdjęcia na Facebooku.
- 2 dniowa wycieczka do Kalisza, Lichenia i Gniezna - zwiedzanie, fotorelacja na Facebooku.
Czerwiec 2021
- Nabór do projektu "Aktywność =Samodzielność" sfinansowanego przez Gminę Lublin. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji społecznych oraz samodzielności osób niepełnosprawnych.
- Rekrutacja do projektu "Komunikacja, pasja, integracja. Zmierzamy ku samodzielności!"
Głównym jego celem jest poprawa funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w środowisku oraz rozwinięcie większej samodzielności. Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
- Wyjazd 5 -dniowy na Roztocze wyjazd na Roztocze, podczas którego uczestnicy zwiększyli swoją samodzielność , zwiedzili okolicę oraz wzięli udział w warsztatach teatralnych i komunikacyjnych. Fotorelacja na Facebooku. Wyjazd dofinansowany przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
Maj 2021
- Wycieczka podopiecznych stowarzyszenia do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie oraz obejrzenie spektaklu "Księżniczka Sara" w wykonaniu "Tintilo". Zdjęcia na stronie Słoneczka na Facebooku.
Marzec 2021- Kwiecień 2021
- Występ grupy teatralnej "Słoneczko" przygotowany na Dzień Kolorowej Skarpetki pt." Powróćmy jak za dawnych lat..." Zachęcamy do obejrzenia filmu z zarejestrowanym spektaklem na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Styczeń 2021-Luty 2021
- Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów- Wolontariuszy -kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
Grudzień 2020
- Ślemy gorące podziękowania dla Naszych Wolontariuszy, Terapeutów, Donatorów i Sponsorów, którzy wspierali działalność Słoneczka w 2020 roku. Bez Was na pewno nie świeciłoby Słoneczko takim blaskiem! Dziękujemy.
Listopad 2020
- Podsumowanie projektu "Przez kreatywność do samodzielności" dofinansowanego przez Województwo Lubelskie- wspólne oglądanie zdjęć z przedstawienia i wycieczek, podziękowania dla uczestników, wolontariuszy i pracowników.
Październik 2020
- 10 października -Wystawienie przedstawienia przygotowanego na zajęciach teatralnych i logopedycznych w ramach projektu "Przez kreatywność do samodzielności" dofinansowanego przez Województwo Lubelskie. Ze względu na pandemię pokazane ono zostało biskim osobom uczestników projektu.
- W dniach 16-17.10. odbyła się dwudniowa wycieczka na Roztocze. Wzięło w niej udział 30 beneficjentów. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Pensjonacie "Sosnowe Zacisze" w Suścu. Zwiedzali okolice Rezerwat nad Tanwią, kamieniołomy, basztę - wieżę widokową, Zwierzyniec, Zamość. W czasie wyjazdu odbyły się także warsztaty teatralne oraz warsztaty kreatywności. Wycieczka została dofinansowana przez Województwo Lubelskie z projektu "Przez kreatywność do samodzielności."
Wrzesień 2020
- 12 września odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestnicy (30 beneficjentów) obejrzeli spektakl pt. "Oto Olvier Twist" w Teatrze Rampa. Oprócz tego uczestnicy odwiedzili warszawskie ZOO oraz odbyli spacer po mieście. Wycieczka została dofinansowana przez Województwo Lubelskie z projektu "Przez kreatywność do samodzielności."
Sierpień 2020
- Projekt "Przez kreatywność do samodzielności" od sierpnia do listopada, rekrutacja uczestników z woj. Lubelskiego. W ramach projektu odbędą się zajęcia teatralne i logopedyczne dla osób niepełnosprawnością dofinansowane przez Województwo Lubelskie
- Wycieczka na Roztocze-łapanie ostatnich chwil wakacji. Fotorelacja na Facebooku.
Marzec 2020-Sierpień 2020
- Bezpłatne konsultacje on-line i telefoniczne z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością prowadzone przez specjalistów wolontariuszy.
Luty 2020
- Występ grupy teatralnej "Słoneczko" na Karnawałowym Spotkaniu Seniorów w Łukowej z przedstawieniem "Pchła Szachrajka". Dziękujemy za zaproszenie.
Styczeń 2020
- Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów- Wolontariuszy -kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
Grudzień 2019
- Serdecznie dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom, Terapeutom, Donatorom i Sponsorom, którzy wspierali działalność Słoneczka 2019 roku. Dzięki Wam mogło zaświecić "Słoneczko" potrzebującym.
- Współorganizowanie z Biurem Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin VII Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych.
- 4 grudnia 2019 - udział w Przeglądzie małych form teatralnych - Stowarzyszenie Słoneczko przygotowało przedstawienie pt. "Pchła Szachrajka". Podczas występu towarzyszyły dzieciom z Zespołem Downa Uczennice III oraz XXI LO w Lublinie.
Zapraszamy do fotorelacji na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Wrzesień 2019-Listopad 2019
- Współpraca ze szkołami - wyszukiwanie Wolontariuszy do pomocy uczniom ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi ze szkól ogólnodostępnych
- Projekt eMOCjonalni 2019-bezpłatne zajęcia z: teatroterapii, terapii behawioralnej, terapii EEG biofeedback, treningu umiejętności społecznych z elementami artterapii. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt był dofinansowany ze środków Gminy Lublin.
Czerwiec-sierpień 2019
- Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii behawioralnej, teatroterapii, treningu umiejętności społecznych z elementami artterapii i terapii biofeedback -projekt dofinansowany ze środków Gminy Lublin.
Maj 2019
- Serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy zdecydowali się na przekazanie 1% naszej organizacji!Środki będą wydatkowane zgodnie z założeniem:na organizację zajęć terapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością. Dziękujemy !
- 11 maja Podopieczni, Wolontariusze i Sympatycy Stowarzyszenia Słoneczko wybrali się pociągiem na wycieczkę do Chełma. Odwiedzili Ducha Bielucha w Podziemiach Kredowych i zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej. Nie zabrakło także stałego punktu naszych całodniowych wycieczek - wizyty w pizzerii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.
Kwiecień 2019
- Nabór do projektu eMOCjonalni 2019-bezpłatne zajęcia z: teatroterapii, terapii behawioralnej, terapii EEG biofeedback, treningu umiejętności społecznych z elementami artterapii. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Projekt realizowany będzie do grudnia 2019 roku. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Lublin.
- 14 kwietnia wystąpienie Teatrzyku Słoneczko z przedstawieniem "Ballada o królu Dąsalu" podczas V Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa organizowanych przez Stowarzyszenie Ukryty Skarb. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.
Styczeń - marzec 2019
- Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów - Wolontariuszy - kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
Grudzień 2018
- Organizacja wspólnie z Biurem Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin Przeglądu małych form teatralnych na VI Targach Aktywności Osób Niepełnosprawnych w Lublinie
- Udział w Przeglądzie małych form teatralnych-Stowarzyszenie Słoneczko przygotowało przedstawienie pt. "Ballada o królu Dąsalu" w reżyserii Eweliny Dworak i Doroty Waryszak. Podczas występu towarzyszyły dzieciom z zespołem Downa uczennice SP nr 22 w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.
- Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w ramach projektu eMOCjonalni 2018. Projekt dofinansowa-ny przez MOPR Lublin ze środków Gminy Lublin
Listopad 2018
- Sobotnia wycieczka integracyjna do Warszawy do Teatru Rampa na przedstawienie pt " Oli-wier Twist". Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie.
- Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w Lublinie.
Wrzesień - październik 2018
- Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w ramach projektu eMOCjonalni 2018. Projekt dofinansowa-ny przez MOPR Lublin ze środków Gminy Lublin.
Sierpień 2018
- Obóz wypoczynkowy w Suścu 14.08-25.08.2018 r. Zakwaterowanie: Pensjonat "Sosnowe Zacisze" Na obozie prowadzony był przez specjalistów trening samodzielności, który będzie wstępem do ich dorosłego, niezależnego życia.
Lipiec 2018
- Obóz z programem edukacyjnym w Mikoszewie w dniach 9-20 lipiec dla dzieci z niepełno-sprawnością intelektualną, autyzmem. Celem projektu było umożliwienie nabycia oraz pod-trzymanie osiągniętych wcześniej umiejętności i sprawności oraz czynności związanych z ak-tywnością przez dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną oraz zapewnienie im możliwości skorzystania z innej formy zajęć (w bezpośrednim kontakcie z przyrodą ) oraz zwiększenie ich umiejętności społecznych i emocjonalnych poprzez dostęp do rożnych dóbr kultury. Program na obozie dofinansowany był przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin. Zapraszamy do galerii zdjęć na facebooku.
Czerwiec 2018
- Grupa teatralna Słoneczko wystąpiła gościnnie z przedstawieniem "Zakochane parasole" podczas II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatrów Rodziców i Nauczycieli. Otrzymaliśmy z rąk wiceprezydenta Lublina Pana Mariusza Banacha- podziękowanie za twórcze działania na rzecz dzieci i środowiska. Fotorelacja z wydarzenia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
- Nabór: Obóz "Droga do samodzielności 2" w Suścu-od 14 do 25 sierpnia 2018.W obozie wezmą udział osoby z niepełnosprawnością. Na obozie prowadzony będzie przez spe-cjalistów trening samodzielności, który będzie wstępem do ich dorosłego, niezależnego życia. Zakwaterowanie: Pensjonat "Sosnowe Zacisze".
- Bezpłatne zajęcia terapeutyczne w Lublinie -projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
Maj 2018
- Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na wypoczynek dzieci z niepełnosprawnością na obozie.
- Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii behawioralnej, teatroterapii, arteterapii i terapii biofeedback -projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
- Wycieczka :Czy da się ukraść Księżyc? Podopieczni Stowarzyszenia szukali odpowiedzi na to pytanie w Teatrze Rampa w Warszawie. Wybrali się na spektakl pt. "O dwóch takich, co ukradli Księżyc". Rozśpiewany i roztańczony musical według Kornela Makuszyńskiego dostarczył wielu pozytywnych emocji. Dodatkową atrakcją była też sama podróż - niektórzy mieli okazję pierwszy raz jechać pociągiem. Fotorelacja na facebooku.
Kwiecień 2018
- Wycieczka w poszukiwaniu Melpomenka, duszka teatru...
Podopieczni, ich rodzice oraz przyjaciele stowarzyszenia mieli okazję zwiedzić Teatr Osterwy w Lublinie-zdjęcia na facebooku.
- Nabór do projektu eMOCjonalni 2018-bezpłatne zajęcia z: teatroterapii, terapii behawioralnej, terapii EEG biofeedback, społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Miasta Lublin. Ilość miejsc jest ograniczona.
- Rekrutacja do programu edukacyjnego na obozie letnim. Obóz będzie od 9 do 20 lipca 2018 roku w Mikoszewie. W programie weźmie udział 30 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Przejazd uczestników autokarowy. Zakwaterowanie :Ośrodek "Amberwill" jest bardzo dobrym miejscem do interesującego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Boiska do piłki nożnej i do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, sala dyskotekowa, gry telewizyjne to tylko niektóre z atrakcji dostępne w ośrodku. Będą organizowane wycieczki po Trójmieście, Malborku, Fromborku, rejsy po Zalewie Wiślanym, wycieczki kolejką wąskotorową, zwiedzanie Parku Krajobrazowego Mierzeja, organizacja zajęć surwiwalowych.
Program edukacyjny dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Miasta Lublin.
Marzec 2018
- Grupa teatralna przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" wystawiła swój pierwszy spektakl pt. "Zakochane parasole" - 17.03.2018 r. Teatr Andersena.
Wydarzenie miało miejsce na IV Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa organizowanych przez Stowarzyszenie "Ukryty Skarb". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie stowarzyszenia na facebooku.
- Kontynuowanie zajęć w Lublinie z terapii biofeedback i teatroterapii -prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy.
Styczeń - luty 2018
- Zajęcia teatralne prowadzone przez specjalistów - Wolontariuszy - kontynuacja działań Teatrzyku "Słoneczko".
- Współpraca ze szkołami - wyszukiwanie Wolontariuszy do pomocy uczniom ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi.
Grudzień 2017
- Serdecznie dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom, Terapeutom, Donatorom i Sponsorom którzy wspierali działalność Słoneczka 2017 roku. Dzięki Wam mogło zaświecić "Słoneczko" potrzebującym.
- Kontynuacja projektów :"Większe Szanse", "Wsparcie dla wspierających" ,"Bliżej rynku pracy" dofinansowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
- Zakończenie projektów : "eMOCjonalni 2017" dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin; "Większe Szanse", Wsparcie dla wspierających" i "Bliżej rynku pracy" dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
Październik - listopad 2017
- Kontynuacja projektów :"Większe Szanse", "Wsparcie dla wspierających" ,"Bliżej rynku pracy"dofinansowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
- Zajęcia z projektu eMOCjonalni 2017-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
- 4 listopad-Inauguracja działalności Teatrzyku "Słoneczko"-wyjazd do Teatru do Warszawy na przedstawienie pt."Księżniczka Sara"
Wrzesień 2017
- Projekt "Bliżej rynku pracy" -przeprowadzany w specjalnych placówkach w Lublinie- ma na celu aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością w wieku 16-25 lat poprzez warsztaty aktywizujące zawodowo. Jego celem jest również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodych osób z niepełnosprawnością z Lubelszczyzny i pomoc im w prawidłowym funkcjonowaniu na rynku pracy. Dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
- Zajęcia z projektu "Większe Szanse 2016"-w Lublinie i Nałęczowie.
- Kontynuacja zajęć z terapii biofeedback , artterapii z elementami socjoterapii, terapii behawioralnej dla dzieci z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin - projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
Sierpień 2017
- Nabór do projektu "Większe Szanse 2017" - dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu woj. lubelskiego - zajęcia specjalistyczne: terapia logopedyczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, teatroterapia ,artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni, a także terapia EEG biofeedback. Zajęcia odbywać się będą w Lublinie przy ul. Leszczyńskiego, w Przedszkolu nr 39 w Lublinie, w SPA w Nałęczowie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne , dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
- Obóz z programem edukacyjnym w Olsztynie koło Częstochowy w dniach 14-25 sierpnia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną,autyzmem. Celem projektu było umożliwienie nabycia oraz podtrzymanie osiągniętych wcześniej umiejętności i sprawności oraz czynności związanych z aktywnością przez dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną oraz zapewnienie im możliwości skorzystania z innej formy zajęć (w bezpośrednim kontakcie z przyrodą ) oraz zwiększenie ich umiejętności społecznych i emocjonalnych poprzez dostęp do rożnych dóbr kultury. Program na obozie dofinansowany był przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
Lipiec 2017
- Nabór do projektu "Wsparcie dla wspierających"-zapraszamy osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością (rodzice oraz specjaliści pracujący z osobami z niepełnosprawnością -preferowane osoby spoza powiatu lubelskiego, ale z woj. lubelskiego) na bezpłatne indywidualne szkolenia coachingowe. Celem projektu jest udzielenie pomocy coachingowej rodzinom osób z niepełnosprawnością i specjalistom pracującym z takimi osobami dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb. Projekt dofinansowany jest przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego. Ilość miejsc ograniczona
Szkolenia prowadzi Pani Katarzyna Kazańska-coach-psycholog - www.katarzynakazanska.pl
Czerwiec 2017
- Bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, terapii behawioralnej i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie artterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach uczestniczą dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
- Obóz "Droga do samodzielności" w Suścu-od 27 czerwca do 5 lipca 2017.W obozie wzięły udział osoby z niepełnosprawnością w wieku od 18 roku życia. Na obozie prowadzony był przez specjalistów trening samodzielności, który był wstępem do ich dorosłego, niezależnego życia. Zakwaterowanie:Pensjonat "Sosnowe Zacisze"
Maj 2017
- Bardzo dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na wypoczynek dzieci z niepełnosprawnością na obozie oraz rehabilitację.
- Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii EEG biofeedback, terapii behawioralnej i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arteterapii z elementami socjoterapii). Zajęcia odbywają się w ramach projektu "eMOCjonalni 2017" dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
Kwiecień 2017
- Nowa odsłona projektu eMOCjonalni 2017.Nabór na bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, terapii behawioralnej i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arteterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
O zakwalifikowaniu do projektu (po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Gminy Lublin.
- Nabór do programu edukacyjnego na obozie letnim. Obóz będzie od 14 do 25 sierpnia 2017 roku w Olsztynie koło Częstochowy. Uczestnikami mogą być wyłącznie dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 10-18 lat z terenu miasta Lublin. Liczba miejsc ograniczona. Przejazd uczestników autokarowy. Zakwaterowanie w Ośrodku "Święta Puszcza". Znajduje się on na terenie lasu sosnowego w pięknym krajobrazie Jury Krakowsko - Częstochowskiej ok. 14 km od Sanktuarium . Podczas pobytu uczestnicy będą mogli korzystać ze szlaków pieszych, wspinaczkowych, będą mieli dużo wycieczek autokarowych. Program edukacyjny na obozie będzie dofinansowany ze środków Gminy Lublin.
Marzec 2017
- Wycieczka do Częstochowy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.
- Kontynuowanie zajęć w Lublinie z terapii biofeedback i socjoterapii-prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy
Styczeń - Luty 2017
- Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z socjoterapii oraz terapii biofeedback- zajęcia prowadzą specjaliści Wolontariusze.
Grudzień 2016
- Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim Donatorom, Sponsorom, Wolontariuszom Przyjaciołom którzy w 2016 roku wsparli działania Słoneczka!
- Zakończenie projektu dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin: "eMOCjonalni 2016"- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę oraz projektu dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego: " Większe Szanse 2016"-bezpłatne zajęcia: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni(SPA Nałęczów), a także terapia EEG biofeedback.
Listopad 2016
- Kontynuowanie projektów: eMOCjonalni 2016- dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.; oraz " Większe Szanse 2016" dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego
- Szkolenia: "Trening Umiejętności Społeczno-Komunikacyjnych (TUSK) dla dzieci i młodzieży z autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami społeczno-komunikacyjnymi" dla 40 nauczycieli, specjalistów z terenu województwa lubelskiego
w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie ul. Rzeckiego 10 w dniach:
04.11.2016, 05.11.2016, 12.11.2016; 25.11.2016, 01.12.2016, 02.12.2016. Szkolenia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego
Październik 2016
- Szkolenia: "Terapia behawioralna w praktyce" dla 40 nauczycieli, specjalistów z terenu miasta Lublin w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie ul. Rzeckiego 10 w dniach: 14.10.2016; 15.10.2016; 28.10.2016; 29.10.2016. Szkolenia dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
- Kontynuowanie projektu "eMOCjonalni 2016"- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii)- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
- Kontynuowanie projektu " Większe Szanse 2016" dofinansowanego przez ROPS w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
- Podpisanie umowy o współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie w zakresie bezpłatnych zawodowych praktyk studenckich.
Wrzesień 2016
Kontynuowanie projektów "eMOCjonalni"i "Większe Szanse 2016"
Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia).
Sierpień 2016
ajęcia z projektu "Większe Szanse 2016"-w Lublinie,Markuszowie i Nałęczowie.
Obóz z programem edukacyjnym w Olsztynie koło Częstochowy w dniach 16-26 sierpnia dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną,autyzmem. Podczas programu dzieci uczestniczyły w rożnych zajęciach,jeździły na wycieczki,na basen, miały bardzo dużo atrakcji i niespodzianek. Program na obozie dofinansowany był przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Lipiec 2016
Projekt "Większe Szanse 2016" -nabór dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu woj. lubelskiego na zajęcia specjalistyczne: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni, a także terapia EEG biofeedback. Zajęcia odbywać się będą w Lublinie przy ul. Leszczyńskiego, w SOSW przy ul. Hirszfelda, w SPA w Nałęczowie oraz w Przedszkolu w Markuszowie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne , dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego.
Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Czerwiec 2016
Realizacja programu Mentor -w zakresie pomocy w kształtowaniu tożsamości dla nastolatków i młodych dorosłych z Zespołem Aspergera -podpisanie umowy o współpracy(na czas nieokreślony) z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie-udział wolontariuszy "WSEI" w programie.
Kontynuowanie specjalistycznych zajęć z programu profilaktycznego na terenach wiejskich - w Markuszowie.
Bezpłatne zajęcia z dogoterapii w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Maj 2016
Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na wypoczynek dzieci z niepełnosprawnością na obozie oraz rehabilitację.
Bezpłatne zajęcia w Lublinie z dogoterapii (w Przedszkolu nr 39 w Lublinie)-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie
Zajęcia z programu profilaktycznego w Markuszowie dofinansowane przez gminę.
Kwiecień 2016
Program profilaktyczny w Markuszowie -dofinansowany ze środków Gminy Markuszów
Nabór do projektu eMOCjonalni 2016-bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin. Ilość miejsc jest ograniczona.
Wycieczka do Warszawy do Teatru "Rampa" na musical "Awantura o Basię"
Rekrutacja do programu edukacyjnego na obozie letnim. Obóz będzie od 16 do 27 sierpnia 2016 roku w Olsztynie koło Częstochowy. Przejazd uczestników autokarowy. Zakwaterowanie w Ośrodku "Święta Puszcza". Znajduje się on na terenie lasu sosnowego w pięknym krajobrazie Jury Krakowsko -Częstochowskiej ok. 14 km od Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie. Podczas pobytu uczestnicy będą mogli korzystać ze szlaków pieszych, wspinaczkowych, będą mieli dużo wycieczek autokarowych.
Dzieci będą mogły wzbogacić swoją kulturę narodową odwiedzając najbliższe zabytki: ruiny średniowiecznego zamku, kościół parafialny ze zmumifikowanym ciałem żołnierza Konfederacji Barskiej, ruchomą szopkę olsztyńską i lochy, szlak św. Idziego.. Program edukacyjny dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Wyjście do kina Cinema City na film pt."Księga Dżungli"w ramach zajęć socjoterapeutycznych
Marzec 2016
Kontynuowanie zajęć w Lublinie z terapii biofeedback i socjoterapii-prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy
Luty 2016
Bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii biofeedback i socjoterapii-prowadzone przez specjalistów Wolontariuszy
Wyjście do kina na film pt."Zwierzogród"w ramach zajęć socjoterapeutycznych
Styczeń 2016
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie
Warsztaty drukarskie w ośrodku "Dom Słów" w Lublinie
Grudzień 2015
Dziękujemy bardzo Wszystkim Donatorom, Sponsorom, Przyjaciołom którzy w 2015 roku wsparli działania Słoneczka!
Zakończenie projektu dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin: "eMOCjonalni"- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę oraz projektów dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON: "Indywidualne szkolenia coachingowe" oraz "Większe Szanse" -bezpłatne zajęcia: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni(SPA Nałęczów), a także terapia EEG biofeedback.
Listopad 2015
Drugi wyjazd: do Suśca z projektu "Wyjazdowa Szkoła" dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON. 25 uczniów z różnymi niepełnosprawnościami aktywnie poznawało uroki Roztocza. Zakwaterowanie: Ośrodek "Sosnowe Zacisze"
Szkolenia:. Dzieci i młodzież z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASD) - strategie diagnostyczne, edukacyjne i terapeutyczne. Szkolenia czterodniowe dla 40 specjalistów odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w październiku ,listopadzie. Szkolenia z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
Kontynuowanie projektów: eMOCjonalni- dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.; "Indywidualne szkolenia coachingowe" oraz "Większe Szanse" dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON
Październik 2015
Pięciodniowy wyjazd (5-9 październik) 25 uczniów SOSW nr 1 oraz ZS nr 4 do Woli Sękowej (Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego). Uczniowie zgłębiali tajemnice tkania na krośnie, wyplatania małych i dużych form z wikliny, wyrabiania użytkowych i dekoracyjnych przedmiotów z gliny, wykonywania biżuterii z koralików. W wolnym czasie młodzież aktywnie spędzała czas i poznawała nieznane zakątki południowo-wschodniej Polski. Wyjazd z projektu "Wyjazdowa Szkoła" dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON. Zdjęcia na stronie stowarzyszenia na Facebooku.
Szkolenia: "Terapia behawioralna w praktyce" dla 40 nauczycieli, specjalistów z terenu miasta Lublin w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie ul. Rzeckiego 10 w dniach: 02.10.2015; 09.10.2015; 12.10.2015; 19.10.2015. Szkolenia dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Kontynuowanie projektu eMOCjonalni- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii)- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Kontynuowanie projektów "Indywidualne szkolenia coachingowe" oraz "Większe Szanse" dofinansowanych przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Wrzesień 2015
Projekt "Wyjazdowa Szkoła" -od września w ZSnr 4 oraz w SOSW nr 1 w Lublinie rozpoczynamy nabór na wyjazdy dla 25 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem-pierwszy wyjazd od 5 do 9 października w Woli Sękowej (Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego ,drugi wyjazd od 16 do 20 listopada w Suścu (Pensjonat 'Sosnowe Zacisze'. Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Kontynuowanie projektu eMOCjonalni- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii)- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Projekty dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON: WIĘKSZE SZANSE oraz Indywidualne szkolenia coachingowe-kontynuowanie.
Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia).
Sierpień 2015
Projekt WIĘKSZE SZANSE-zajecia specjalistyczne dla dzieci i młodzieży z terenu woj.lubelskiego, takie jak: terapia logopedyczna, rewalidacja, terapia psychologiczna, terapia poznawczo-behawioralna, dogoterapia, muzyko- i artterapia z elementami socjoterapii (społeczna rehabilitacja przez sztukę), zajęcia ruchowe na pływalni, a także terapia EEG biofeedback.Zajęcia odbywać sie będą w salach użyczonych przez Urząd Miasta Lublin przy ul.Leszczyńskiego, w salach użyczonych przez Gminę Markuszów w Przedszkolu w Markuszowie , w SPA Nałeczów, oraz w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie przy ul. Wolskiej 5a.
Wszystkie zajęcia będą nieodpłatne , są one dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie ze środków PFRON.
Bezpłatne indywidualne szkolenia coachingowe dla osób z otoczenia osób z niepełnosprawnością (rodzice oraz specjaliści pracujący z osobami z niepełnosprawnością z woj. lubelskiego). Projekt dofinansowany jest przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Lipiec 2015
Obóz z programem edukacyjnym w Suścu w dniach od 26 lipca do 8 sierpnia 2015 roku. Zakwaterowanie w. Ośrodku Wczasowo-rehabilitacyjnym "Sosnowe Zacisze" w Suścu.
Zagwarantowane:: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, wycieczki autokarowe i piesze, kąpiel i zabawy w basenie, warsztaty profilaktyczne (socjoterapeutyczne, plastyczne, taneczne, sportowo-rekreacyjne), konkursy, turnieje, rozgrywki sportowe, dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.
Projekt "Program edukacyjny" na obozie dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Kontynuowanie projektu eMOCjonalni- bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Czerwiec 2015
Nabór na bezpłatne indywidualne szkolenia coachingowe Zapraszamy osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością (rodzice oraz specjaliści pracujący z osobami z niepełnosprawnością z woj. lubelskiego). Celem projektu jest udzielenie pomocy coachingowej rodzinom osób z niepełnosprawnością i specjalistom pracującym z takimi osobami dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb. Projekt dofinansowany jest przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Kontynuowanie specjalistycznych zajęć z programu profilaktycznego na terenach wiejskich - w Markuszowie.
Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Maj 2015
Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz podopiecznych Słoneczka! Przeznaczymy te środki na uatrakcyjnienie obozu oraz rehabilitację dzieci.
Kontynuowanie specjalistycznych zajęć z programu profilaktycznego na terenach wiejskich - w Markuszowie dofinansowanych przez Gminę Markuszów.
Kwiecień 2015
Nabór do projektu eMOCjonalni .Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z: terapii EEG biofeedback, dogoterapii i społecznej rehabilitacji przez sztukę (połączenie arterapii z elementami socjoterapii).W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością do 25 roku życia z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Zajęcia profilaktyczne dla 12 dzieci z niepełnosprawnością z gminy Markuszów oraz wsparcie psychologiczne ich rodziców. Zajęcia dofinansowane przez Gminę Markuszów.
Marzec 2015
Program profilaktyczny dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami oraz grupa wsparcia z psychologiem dla rodziców w Markuszowie. Program dofinansowany przez Gminę Markuszów.
Luty 2015
Zimowisko integracyjne w Suścu-w dniach 31.01-06.02.2015 organizowane było dla 20 dzieci. Zakwaterowanie i wyżywienie: Ośrodek "Sosnowe Zacisze" Uczestnicy mieli dużo atrakcji: codzienna kąpiel w basenie, wycieczki, kulig, gimnastyka fitness, seans filmowy w kinie, ZOO w Zamościu., zwiedzanie Muzeum Roztoczańskiego w Zwierzyńcu, warsztaty plastyczne, zajęcia z programu profilaktycznego, wizyta w McDonaldzie.
Styczeń 2015
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie-prowadzone przez wolontariuszy. Bardzo dziękujemy naszym Wolontariuszom za tak cenną pomoc dla dzieci i ich rodziców!
Grudzień 2014
Projekt "Trenuj głową, łapami, kopytami" dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin. W ramach projektu zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii(Przedszkole nr 39 w Lublinie)dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublin
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie-zajęcia prowadzone przez wolontariuszy
Październik-Listopad 2014
Szkolenie: "Dzieci i młodzież z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASD) - strategie diagnostyczne, edukacyjne i terapeutyczne" (40h)dla 30 n-eli, specjalistów z terenu miasta Lublin w dniach: 29.X, 30.X, 26.XI, 27.XI .2014 r. - dofinansowane przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie-zajęcia prowadzone przez wolontariuszy
Kontynuacja zajęć z terapii biofeedback oraz dogoterapii(Przedszkole nr 39 w Lublinie)dla dzieci z terenu miasta Lublin - projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Wrzesień 2014
Dodatkowy nabór na zajęcia z terapii biofeedback .Zajęcia z projektu "Trenuj głową, łapami, kopytami" dofinansowanego przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin.
Zajęcia z dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie).
Nabór na szkolenie (informacje w zakładce: szkolenia)
Lipiec 2014
Obóz letni z programem edukacyjnym w Nowej Słupi-14-25 lipiec 2014-zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebooku. Kadrę stanowili nauczyciele -terapeuci.
Zakwaterowanie było w Ośrodku Wczasowym "Willa Czarownica" w Nowej Słupi. Uczestnicy mieli okazję do wielu wrażeń:
co 2 dzień basen w Ostrowcu Świętokrzyskim, zajęcia taneczne,zajęcia sportowo- rekreacyjne, w tym wycieczki(Kielce, Św. Krzyż, Jaskinia Raj i inne)
Gwarantujemy: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, warsztaty profilaktyczne i socjoterapeutyczne, konkursy ,turnieje ,rozgrywki sportowe ,dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.
Obóz dofinansowany przez Kuratorium w Lublinie ze środków Województwa Lubelskiego, natomiast program edukacyjny dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków Prezydenta Miasta Lublin
Czerwiec 2014
Zajęcia z terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie)- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
Program profilaktyczny dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz grupa wsparcia z psychologiem dla rodziców w Markuszowie.
Maj 2014
Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na rehabilitację dzieci oraz na ich wypoczynek na obozie.
Zapraszamy zdrowe dzieci oraz z niepełnosprawnością na integracyjny obóz
Termin :14-25 .07.2014
Kadrę stanowią nauczyciele -terapeuci ze stowarzyszenia ,jeżdżący od lat z dziećmi.
Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym "Willa Czarownica" w Nowej Słupi.
Gwarantujemy: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, wycieczki autokarowe i piesze, kąpiel i zabawy w basenie, warsztaty profilaktyczne(socjoterapeutyczne,plastyczne,taneczne,sportowo-rekreacyjne), konkursy ,turnieje ,rozgrywki sportowe ,dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.
Transport :autokar.
Opiekę nad wychowankami sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna +artterapeuta +instruktor WF-u +logopeda +pielęgniarka.
Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!
Bezpłatne zajęcia w Lublinie z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii ( Przedszkolu nr 39 w Lublinie)-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
Kwiecień 2014
Nabór do projektu: "Trenuj głową, łapami, kopytami"
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii.
W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie.
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
Luty-marzec 2014
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
Dziękujemy Wydawnictwu "PIĘTKA" za przekazanie pomocy dydaktycznych.
Styczeń 2014
Zimowisko integracyjne z profesjonalnym programem profilaktycznym w Suścu dla 22 dzieci od 9 roku życia na Roztoczu (Ośrodek "Sosnowe Zacisze" Susiec). Opiekę nad wychowankami sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna (kierownik, 3 wychowawców, socjoterapeutka, pielęgniarka).Dzieci codziennie miały: zajęcia z programu profilaktycznego "Spójrz Inaczej", warsztaty plastyczne, taneczne, zabawy na basenie, na śniegu. Uczestniczyły w wycieczkach autokarowych i pieszych. Na koniec zimowiska obejrzały film w 3d w kinie w Zamościu.
Grudzień 2013
Zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie)- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
Zajęcia z artterapii, terapii biofeedback, logopedii, rewalidacji w Markuszowie i Sosnowicy - z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
Zajęcia z projektu "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Zajęcia dla 15 młodych ludzi w wieku 16-25 lat: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, warsztaty rynku pracy, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej oraz porady prawne.
Listopad 2013
Projekt "Wyjazdowa Szkoła" - dla 30 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem- drugi wyjazd od 25 do 29 listopada - Susiec: Ośrodek "Sosnowe Zacisze". Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie. Zdjęcia z obydwu wyjazdów na facebooku.
Zajęcia z artterapii, terapii biofeedback, logopedii, rewalidacji w Markuszowie i Sosnowicy - z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
Szkolenia : "Terapia integracji sensorycznej w praktyce" - dofinansowane przez MOPR w Lublinie oraz "Terapia behawioralna w pracy z osobami przejawiającymi trudne zachowania" - dofinansowane przez ROPS w Lublinie.
Zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii (Przedszkole nr 39 w Lublinie)- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
Projekt: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - zajęcia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Zajęcia dla młodych ludzi w wieku 16-25 lat: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, warsztaty rynku pracy, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej oraz porady prawne.
Październik 2013
Szkolenia: "Terapia integracji sensorycznej w praktyce" - dofinansowane przez MOPR w Lublinie oraz "Terapia behawioralna w pracy z osobami przejawiającymi trudne zachowania"- dofinansowane przez ROPS w Lublinie.
Zajęcia z terapii biofeedback oraz dogoterapii- projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
Zajęcia z artterapii, terapii biofeedback, logopedii, rewalidacji w Markuszowie i Sosnowicy - z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
Projekt: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - zajęcia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON. Zajęcia dla młodych ludzi w wieku 16-25 lat: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, warsztaty rynku pracy, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej oraz porady prawne.
Projekt "Wyjazdowa Szkoła" - dla 30 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem-pierwszy wyjazd od 27 do 31 października - Janów Lubelski Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Projekt dofinansowany przez ROPS w Lublinie.
Wrzesień 2013
Projekt do grudnia 2013 roku "Trenuj głową, łapami, kopytami" -terapia biofeedback dla dzieci z terenu miasta Lublin, dogoterapia grupowa(zajęcia prowadzone są w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dla 25 dzieci niepełnosprawnych z 5 grup integracyjnych). Projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie.
"rogram rehabilitacyjny dla dzieci z terenów wiejskich" - organizacja zajęć w Markuszowie i Sosnowicy dla dzieci niepełnosprawnych. Będą one uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z artterapeutą, biofeedback ,logopedą ,pedagogiem specjalnym. Zajęcia są z projektu dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
Projekt: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" - zajęcia dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia).
Sierpień 2013
Nabór do projektu: "Nie taki rynek pracy straszny, jak go malują" -
projekt skierowany do 15 osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, w wieku 16-25 lat. Każda z zakwalifikowanych osób będzie uczestniczyła w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, warsztatów rynku pracy, symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, będzie miała też możliwość skorzystania z porad prawnych.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne: dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Projekt będzie realizowany do 15 grudnia 2013 roku.
Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie
Lipiec 2013
Obóz z programem edukacyjnym w Węgierskiej Górce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu na Facebooku- polub nas!
Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback- dofinansowane przez MOPR w Lublinie
Czerwiec2013
Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich - w Markuszowie i Sosnowicy .
Bezpłatne zajęcia z terapii biofeedback, dogoterapii i hipoterapii- dofinansowane przez MOPR w Lublinie
Maj 2013
Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na rehabilitację dzieci oraz na ich wypoczynek na obozie.
Zapraszamy zdrowe dzieci oraz z niepełnosprawnością na integracyjny obóz
Termin: 19-30 .07.2013
Kadrę stanowią nauczyciele -terapeuci ze stowarzyszenia ,jeżdżący od lat z dziećmi.
Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym "Azalia" w Węgierskiej Górce.
Gwarantujemy: ciekawy program dydaktyczno-kulturalny, wycieczki autokarowe i piesze, kąpiel i zabawy w basenie, warsztaty profilaktyczne (socjoterapeutyczne, plastyczne, taneczne, sportowo-rekreacyjne), konkursy, turnieje, rozgrywki sportowe, dyskoteki, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.
Transport :autokar
Opiekę nad wychowankami sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna +artterapeuta +instruktor WF-u +logopeda +pielęgniarka.
Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!
Bezpłatne zajęcia w Lublinie z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii ( Przedszkolu nr 39 w Lublinie)-projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
Kwiecień 2013
Nabór do projektu: "Trenuj głową, łapami, kopytami"
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z: terapii biofeedback, hipoterapii, dogoterapii.
W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z niepełnosprawnością z terenu miasta Lublin posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu(po spełnieniu warunków formalnych) będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Na zajęcia grupowe z dogoterapii nie będzie prowadzona otwarta rekrutacja. W zajęciach będą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne z oddziałów integracyjnych z Przedszkola nr 39 w Lublinie. Projekt dofinansowany jest przez MOPR w Lublinie.
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy - dofinansowane przez gminy.
Marzec 2013
Zajęcia rehabilitacyjno- terapeutyczne w Markuszowie i Sosnowicy-dofinansowane przez gminy.
Luty 2013
Zakończenie projektu: "Przez sztukę do samodzielności": warsztaty garncarskie, plastyczne i muzyczno-taneczne, wycieczka "Śladami ginących zawodów" dla uczniów ZS nr 4 w Lublinie, konkurs plastyczny oraz kalendarz Słoneczka na 2013 rok. Projekt dofinansowany był przez Fundację Wspólna Droga.
Styczeń 2013
Nabór na bezpłatne zajęcia "Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne".
Wspomagają one rozwój dziecka i wyrównują opóźnienia w sferze emocjonalnej i społecznej. Zajęcia będą prowadzone w Lublinie do czerwca 2013 przez Wolontariuszkę.
Kontynuowanie projektu :"Przez sztukę do samodzielności" :warsztaty garncarskie, plastyczne i muzyczno-taneczne dla uczniów ZS nr 4 w Lublinie. Zajęcia dofinansowane przez Fundację Wspólna Droga.
Grudzień 2012
Impreza Mikołajkowa w dniu 15.12.2011-dla 50 dzieci uczestniczących w programie profilaktycznym dofinansowanym przez ROPS w Lublinie. Podczas imprezy wszyscy mogli podziwiać występy obu szkół (SP 22 oraz ZS nr 4 w Lublinie).Dzieci z warsztatów literackich recytowały wiersze i napisane fragmenty opowiadań , z warsztatów muzycznych śpiewały i tańczyły, z warsztatów socjoterapeutycznych zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawy prac plastycznych i fotograficznych. Na zakończenie imprezy do wszystkich dzieci przybył Mikołaj z niespodzianką-PREZENTAMI. Obecność Mikołaja wywołała wielki aplauz i radość.
Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenów wiejskich uczestniczących w terapiach Słoneczka. Specjaliści przywieźli dzieciom podarunki od Mikołaja.
W ramach projektu "Program profilaktyczny.." oprócz prowadzonych warsztatów odbyły się w grudniu: Wycieczka do Warszawy -Centrum Nauki Kopernik,wyjście do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie pt "Królowa Śniegu",wyjście do kina Cinema City na film 3D pt. "Artur ratuje gwiazdkę,oraz wizyta w SPA Nałęczów"
Uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Cztery pory roku- bukiet" oraz podsumowanie projektu "Z aktywnością na Ty"
Spotkanie odbyło się w środę 12 grudnia 2012 roku w Lublinie w Szkole Podstawowej nr 22 w Lublinie przy ul. Rzeckiego 10 o godz. 16.00
Program spotkania obejmował: prezentacje uczniów z ZS nr 4 w Lublinie, prezentacje uczniów ze SP nr 22 w Lublinie, uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Cztery pory roku- bukiet", niespodzianka od Mikołaja dla dzieci uczestniczących w warsztatach, oglądanie wystaw plastycznych. Spotkanie mogło się odbyć dzięki naszym donatorom: ROPS w Lublinie oraz Fundacji Wspólna Droga. Dziękujemy bardzo Szkołom (ZS nr 4 oraz SP 22 ) za użyczanie sal na warsztaty i imprezę oraz Wolontariuszom: Panu Dominikowi Berwertzowi z firmy FreeeArt za poprowadzenie imprezy oraz Panu Robertowi Bogudzińskiemu z firmy Art Foto za oprawę fotograficzną.
Wydanie kalendarza z wyróżnionymi pracami w konkursie Cztery pory roku-bukiet". Dziękujemy Fundacji Wspólna Droga za dofinansowanie naszego pomysłu.
Mikołaj również dotarł do naszych podopiecznych na terenach wiejskich. Terapeuci zawieźli im paczki.
Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć na Facebooku.
Listopad 2012
Realizacja bezpłatnego szkolenia dla 20 nauczycieli, terapeutów: Elementy terapii integracji sensorycznej w oddziaływaniu rewalidacyjnym wobec wybranych grup niepełnosprawności (20 h). Szkolenie dofinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin
Kontynuowanie zajęć dla dzieci i mam w Lublinie oraz na terenach wiejskich.
Wycieczka dla 30 uczniów SP 22 w Lublinie "Poznajemy Archikatedrę w Lublinie" -zwiedzanie zakrystii akustycznej, skarbca i krypty. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu "Z aktywnością na Ty".
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Cztery poru roku-bukiet":
Prace wyróżnione:
1. Agnieszka Sałęga, Danuta Kulig- SOSW w Załuczu
2. Sebastian Szmidt -Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie
3. Karolina Cybula- SOSW w Kęble
4. Grzegorz Sowiński- Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Lublinie
5. Beata Kasperska- SOSW Nr 1 w Lublinie
6. Adrian Osek- SOSW w Załuczu
7. Mateusz Furdyna- Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie
8. Magdalena Zarzycka - Dzienne Centrum Aktywności przy PSOUU w Świdniku
9. Marcin Kordula- SOSW w Kęble
10. Grzegorz Filipiak- SOSW Nr 1 w Lublinie
11. Paweł Boguta, Krystian Ludian- SOSW w Załuczu
12. Joanna Czajkowska- SOSW Nr 1 w Lublinie
Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu. Gratulujemy Zwycięzcom!
Październik 2012
Realizacja bezpłatnego szkolenia dla 20 nauczycieli, terapeutów: Dzieci i młodzież z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASD) - strategie diagnostyczne, edukacyjne i terapeutyczne.(40 h). Szkolenie dofinansowane przez MOPR ze środków PFRON.
Kontynuowanie zajęć dla dzieci i mam w Lublinie oraz na terenach wiejskich.
Wycieczka "Śladami ginących zawodów" -dla 45 uczniów niepełnosprawnych z ZS nr 4 w Lublinie Program wycieczki obejmował: spotkanie u kowala w Woli Gardzienickiej, wizytę u młynarza i zwiedzanie młyna wodnego w Wygnanowicach, obiad w Piaskach, zwiedzanie i modlitwa w Kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstoborowicach, spotkanie u garncarza w Jadwisinie, warsztaty garncarskie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka została dofinansowana ze środków Fundacji Wspólna Droga.
Wrzesień 2012
Nabór na bezpłatne zajęcia w Lublinie z terapii biofeedback, hipoterapii, kinezjologii edukacyjnej Dennisona ,artterapii które będą odbywały się od września do 20 grudnia 2012 w Lublinie. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, wiek do 18 roku życia oraz miejsce zamieszkania: woj. lubelskie. Zajęcia są dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
2 edycja projektu "Wyjątkowe Mamy" rusza od września!
Zapraszamy od września Mamy dzieci niepełnosprawnych zamieszkałe na terenie woj. lubelskiego na bezpłatne grupowe warsztaty i indywidualne konsultacje. Będą to zajęcia z psychologiem (indywidualne i grupowe ),pedagogiem specjalnym i prawnikiem .Dzieci w czasie zajęć dla mam będą miały zapewnione fachową opiekę.
Nowością oprócz konsultacji z prawnikiem będą wyjazdy do SPA Nałęczów.
Projekt będzie realizowany do grudnia 2012. Zajęcia są dofinansowane przez ROPS w Lublinie ze środków PFRON.
Nabór na warsztaty w SP 22 i w ZS nr 4 w Lublinie z projektu "Z aktywnością na Ty". Uczniowie zakwalifikowani będą uczestniczyć w zajęciach: plastycznych ,sportowo-tanecznych i socjotereputycznych. W projekcie przewidziane są wycieczki ,konkursy, zawody, zabawę z Mikołajem. Warsztaty są dofinansowane przez ROPS w Lublinie.
Dogoterapia grupowa do grudnia 2012-. Zajęcia prowadzone są w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dla 25 dzieci niepełnosprawnych z 5 grup integracyjnych. Projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie ze środków PFRON.
Zielona Szkoła ze "Słoneczkiem" -termin: 24-28 wrzesień 2012 r Miejsce: Susiec.
W Zielonej Szkole wzięło udział 30 dzieci z ZS nr 4 w Lublinie. Była to nauka w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Projekt dofinansowany przez MOPR w Lublinie
ze środków PFRON.
Organizacja zajęć w Markuszowie i Sosnowicy dla dzieci niepełnosprawnych. Będą one uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z psychologiem ,terapeutą biofeedback ,logopedą ,pedagogiem specjalnym i artterapeutą. Rodzice i dzieci z tych gmin będą mieli również rehabilitację w SPA Nałęczów.Zajęcia są z projektu "Iść w stronę słońca" dofinansowanego przez ROPS ze środków PFRON.
Realizacja projektu" Przez sztukę do samodzielności" dofinansowanego przez Fundację Wspólna Droga. Dzieci niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w nstp..warsztatach: garncarskich, plastycznych i muzyczno-tanecznych. Uczestnicy wezmą m.in udział w wycieczce Śladami ginących zawodów. Ogłosimy konkurs plastyczny :Cztery poru roku-bukiet. Efektem końcowym konkursu będzie wydanie kalendarza z wyróżnionymi pracami.
Nabór na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, terapeutów(więcej w zakładce: Szkolenia)
Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z kolonii na Facebooku-polub nas!
Lipiec- Sierpień 2012
KOLONIE Z KRÓLEM MACIUSIEM I.
Termin: 16-27.08.2012
Kadrę stanowią nauczyciele - terapeuci ze stowarzyszenia ,jeżdżący od lat z dziećmi.
Zakwaterowanie: Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowy "Bukowiec" w Porąbce
Kolonie będą dofinansowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Na koloniach prowadzony będzie projekt dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i z autyzmem: "Trening zaradności i samodzielności życiowej".
Celem projektu jest umożliwienie nabycia oraz podtrzymanie osiągniętych wcześniej umiejętności i sprawności z zakresu samoobsługi, czynności życia codziennego oraz czynności związanych z aktywnością. Zajęcia z psychologiem, socjoterapeutką, pedagogami specjalnymi dofinansowane są przez MOPR (ze środków PFRON).
Czerwiec 2012
Zorganizowanie specjalistycznych zajęć w Sosnowicy - zajęcia prowadzili wolontariusze. Dziękujemy !
Maj 2012
- Nabór do projektu Rehabilitacja mózgu - biofeedback skierowanego do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu miasta Lublin. Zajęcia dla pierwszej grupy będą trwały do sierpnia ,dla drugiej do grudnia. Następny nabór we wrześniu. Wszystkie zajęcia będą nieodpłatne, są one dofinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin.
- Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich - w Markuszowie
Kwiecień 2012
Zapraszamy na integracyjne KOLONIE Z KRÓLEM MACIUSIEM I.
Termin:16-27 .08.2012
Kadrę stanowią nauczyciele-terapeuci ze stowarzyszenia, jeżdżący od lat z dziećmi.
Zakwaterowanie: Ośrodek Rehabilitacyjno- Wczasowy "Bukowiec" w Porąbce. Ośrodek wyposażony jest w plac zabaw, basen, wydzielone miejsce na ognisko, boiska do piłki siatkowej i nożnej. Pokoje z łazienkami.
Ciekawy program dydaktyczno-kulturalny nawiązujący do pedagogiki Janusza Korczaka ,bogaty program turystyczno-krajoznawczy: dużo wycieczek autokarowych i pieszych.
Opiekę nad wychowankami sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna +socjoterapeuta +lekarz +pielęgniarka.
Szczegółowe informacje i zapisy do 13 maja pod numerem tel.501292467.
Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!
Serdecznie dziękujemy Wszystkim , którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz Słoneczka! Środki te będą przeznaczone na rehabilitację dzieci oraz na ich wypoczynek na koloniach.
Styczeń-Marzec 2012
Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich - w Batorzu, Markuszowie i Sosnowicy.
Grudzień 2011
Impreza Mikołajkowa w dniu 15.12.2011-dla 50 dzieci uczestniczących w programie profilaktycznym dofinansowanym przez ROPS w Lublinie. Podczas imprezy wszyscy mogli podziwiać występy obu szkół (SP 22 oraz ZS nr 4 w Lublinie).Dzieci z warsztatów literackich recytowały wiersze i napisane fragmenty opowiadań , z warsztatów muzycznych śpiewały i tańczyły, z warsztatów socjoterapeutycznych zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawy prac plastycznych i fotograficznych. Na zakończenie imprezy do wszystkich dzieci przybył Mikołaj z niespodzianką-PREZENTAMI. Obecność Mikołaja wywołała wielki aplauz i radość.
Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenów wiejskich uczestniczących w terapiach Słoneczka. Specjaliści przywieźli dzieciom podarunki od Mikołaja.
W ramach projektu "Program profilaktyczny.." oprócz prowadzonych warsztatów odbyły się w grudniu: Wycieczka do Warszawy - Centrum Nauki Kopernik, wyjście do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie pt "Królowa Śniegu", wyjście do kina Cinema City na film 3D pt. "Artur ratuje gwiazdkę", oraz wizyta w SPA Nałęczów.
Listopad 2011
Organizacja i przeprowadzenie programu profilaktycznego dla 50 dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 22 oraz Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie. Projekt obejmuje weekendowe warsztaty dla dzieci młodszych i starszych(muzyczne, plastyczne, fotograficzne,socjoterapeutyczne, literackie). Oprócz warsztatów dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje, m.in: wycieczka do Warszawy do Centrum Kopernika,
konkursy, loterie, wyjazdy do SPA Nałęczów, wyjście do teatru i kina, Zabawę Mikołajkową (oczywiście z prezentami od Mikołaja).
Projekt dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku - Zdrój nt Profil psychoedukacyjny E. Schoplera (PEP-R) w diagnozie i terapii dzieci o zaburzonym rozwoju.
Październik 2011
Organizacja i przeprowadzenie warsztatu dla terapeutów nt. "Paradygmat humanizmu
w terapii osób z autyzmem" w wymiarze 6 godz.
Wrzesień 2011
Realizacja projektu dofinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie:
Zajęcia terapeutyczno -rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych z terenu woj. lubelskiego.-w ramach projektu specjalistycznymi zajęciami(logopedia, biofeedback,artterapia i rewalidacja ) są objęte dzieci niepełnosprawne z gminy Batorz , Markuszów i Sosnowica, które wymagają specjalnych metod i form kształcenia, a które już uczestniczyły w projektach stowarzyszenia. Zajęcia odbywać się będą do grudnia 2011.
Realizacja projektów dofinansowanych ze środków MOPR w Lublinie:
Dogoterapia indywidualna i grupowa -zajęcia z dogoterapii indywidualnej są to zajęcia z wolnego naboru i uczestniczy w nich 15 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z miasta Lublin. Zajęcia grupowe prowadzone są w Przedszkolu nr 39 w Lublinie dla 25 dzieci niepełnosprawnych z 5 grup integracyjnych.
Porady i konsultacje psychologiczne i psychiatryczne -od września do grudnia zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad psychiatry. Zapisy pod nr tel.501292467
Trenuj (z) głową- terapia biofeedback -od września nowy nabór na indywidualne zajęcia. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu dla 1 dziecka. Warunkiem przyjęcia jest aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i miejsce zamieszkania: Lublin
Zielona Szkoła ze "Słoneczkiem" -termin: 26-30 wrzesień 2011 r
Miejsce: Górecko Kościelne ,powiat biłgorajski. W Zielonej Szkole wzięło udział 30 dzieci.
Była to nauka w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
Projekt dofinansowany był ze środków ruchu społecznego Wspólna Droga
Lipiec- Sierpień 2011
Kolonie integracyjne w Porąbce.
Zakwaterowanie: Ośrodek Rehabilitacyjno- Wczasowy "Bukowiec" w Porąbce.
W koloniach wzięło odział 80 dzieci z woj. lubelskiego ,w tym 17 z gminy Wilków. Opiekę nad wychowankami sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna(pedagodzy specjalni)+psycholog. Zapewniona była też opieka medyczna(lekarz i pielęgniarka). Dzieci i młodzież brały udział w wielu wycieczkach, konkursach ,loteriach, na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Te niezapomniane chwile uwiecznione zostały na zdjęciach.
Turnusy dofinansowane były przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie,sponsorów oraz ze środków pozyskanych przez stowarzyszenie z 1 %.
Czerwiec 2011
W wyniku Ogólnopolskiego Konkursu zostaliśmy ponownie organizacją partnerską Fundacji Wspólna Droga na lata 2011-2016.
Organizacja kolonii letnich w Porąbce.Turnusy dofinansowane będą przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie oraz ze środków pozyskanych przez stowarzyszenie z 1 %.
Maj 2011
Realizacja projektów wygranych w wyniku konkursu MOPR w Lublinie:
- Dogoterapia indywidualna i grupowa
- Porady i konsultacje psychologiczne i psychiatryczne
- Trenuj (z) głową- terapia biofeedback
Kwiecień 2011
Serdecznie dziękujemy Wszystkim,którzy zdecydowali się przekazać 1 % na rzecz naszego stowarzyszenia!
Wszystkie zajęcia są nieodpłatne, dofinansowane przez Prezydenta Miasta Lublin.
Marzec 2011
Kontynuowanie specjalistycznych zajęć na terenach wiejskich-w Batorzu, Markuszowie i Sosnowicy dofinansowanych ze środków gminnych.
Luty 2011
Prowadzenie zajęć grupowych z artterapii w Lublinie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej-zajęcia od lutego do czerwca 2011 prowadzi specjalista artterpeuta - wolontariusz.
Styczeń 2011
Realizacja projektu: Program ferii integracyjnych dla dzieci wieku 10-14 lat
Organizacja ferii integracyjnych w Porąbce dla dzieci z woj .lubelskiego była możliwa również dzięki sponsorom.
Serdecznie dziękujemy:
W terminie od 15 do 22 stycznia 2011r. organizowane będzie zimowisko integracyjne dla dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno -Wczasowym „Bukowiec” w Porąbce (Beskid Mały).
W projekcie weźmie udział 40 dzieci:15 dzieci z gminy Wików(wieś Zagłoba) oraz 25 dzieci z woj. lubelskiego. Wśród tych 40 dzieci większość będą stanowiły dzieci niepełnosprawne (którymi opiekuje się stowarzyszenie od 3 lat)
Kadrę zimowiska będą stanowić specjaliści-wolontariusze, posiadający kwalifikacje do opieki na wypoczynku zimowym oraz mających duże doświadczenie w pracy z dziećmi.
W programie ferii,m.in.:wycieczki autokarowe ,kulig z ogniskiem ,wycieczki piesze ,basen ,gry i zabawy na śniegu,dyskoteki ,warsztaty plastyczne i taneczne i inne atrakcje.
Celem projektu jest zapewnienie dzieciom z gminy Wilków (zdrowym i niepełnosprawnym) możliwości skorzystania z wypoczynku zimowego razem z dziećmi niepełnosprawnymi będącymi pod opieką stowarzyszenia, podczas którego będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne oraz korzystać z dóbr kultury. A także zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.
Projekt dofinansowany jest przez Fundację „Wspólna Droga”
Grudzień 2010
„Quadowe Mikołajki 2010” - zorganizowane specjalnie dla dzieci ze „Słoneczka” przez miłośników quadów skupionych w ATV-Lublin. Impreza obejmowała zaprezentowanie maszyn, przejażdżkę po mocno zaśnieżonym terenie,spotkanie z Mikołajem,który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dzieci miały super zabawę:zjeżdżalnia na stromej górce, ognisko, kiełbaski i gorąca czekolada (przygotowana przez Restaurację Frascatii w Lublinie). Była również przejażdżka terenowym pojazdem wojskowym z napędem na 3 osie.
Zdjęcia z quadowych Mikołajek można oglądać na stronie www.atv-lublin.pl.
Dziękujemy bardzo za zorganizowanie tak wspanialej zabawy dla naszych dzieci!
Listopad 2010
Ruszyła kampania Jesteśmy Polakami. Kampania- o godne życie niepełnosprawnych Polaków. Jest ona po to, aby w Polsce osoby z niepełnosprawnością miały takie same szanse do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i mogły realizować swoje plany życiowe tak, jak osoby bez niepełnosprawności. Zajrzyj na stronę kampanii:
www.jestesmy-polakami.pl
Kontynuowanie projektów w Lublinie ,Batorzu ,Markuszowie, Nałęczowie i Sosnowicy skierowanych do dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodziców.
Październik 2010
Kontynuacja projektów w Lublinie ,Batorzu ,Markuszowie, Nałęczowie i Sosnowicy skierowanych do dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodziców.
Nabór na integracyjne zimowisko w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wczasowym „Bukowiec” w Porąbce (Beskid Mały). Zapisy do 30 listopada pod nr Tel.: 507 016 443 Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!
Wrzesień 2010
Lublin: kontynuacja zajęć z dogoterapii, hipoterapii oraz terapii biofeedback.
Zajęcia dofinansowane są przez MOPR Lublin
Kontynuacja rehabilitacji w SPA Nałęczów dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców z gmin: Batorz , Markuszów i Sosnowica. Karnety do SPA dofinansowane są ze środków
ROPS w Lublinie
Pozyskanie środków na dojazd busem na rehabilitację w SPA Nałęczów .Koszt przejazdu busem dzieci z 3 gmin: Batorz, Markuszów i Sosnowica pokrywa Fundacja im.I i J. Tuwim. Środki pozyskane zostały w wyniku konkursu.
Rozpoczęcie projektu „Rehabilitacja w miejscu zamieszkania” w Batorzu ,Sosnowicy i Markuszowie skierowanego do dzieci niepełnosprawnych(program rehabilitacyjny).Dzieci uczestniczą w zajęciach: muzykoterapii, logoterapii , rewalidacji oraz terapii biofeedback.
Zadanie dofinansowane jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON
Projekt „WYJĄTKOWE MAMY”- skierowany do matek dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu regionu lubelskiego.
Projekt ma na celu wsparcie matek dzieci niepełnosprawnych, zapewnienie im pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Przewidziane są także zajęcia artystyczne i edukacyjne, obejmujące różne aspekty pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.
Projekt "Wyjątkowe Mamy" trwać będzie od IX do XII 2010 roku. Zajęcia odbywać się będą w wynajętych salach w ZSO nr 5 przy ul. Rzeckiego 10.Projekt jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON.
Projekt „Uczymy się razem!” od IX.2010 do II.2011- ma na celu zwiększanie samodzielności dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenów wiejskich poprzez ich uczestnictwo w różnorodnych formach terapii oraz kompleksową pomoc ich rodzicom poprzez prowadzone dla nich konsultacje.
Dzieci zostaną objęte następującymi zajęciami specjalistycznymi w zależności od
indywidualnych potrzeb:
- terapia pedagogiczna z elementami metody Dennisona
- logopedia z elementami logorytmiki
- terapia metodą biofeedback (lub psychoterapia)
- artterapia(łączenie zajęć plastycznych z muzycznymi),
- rehabilitacja w SPA Nałęczów
Zajęcia umożliwią dzieciom niepełnosprawnym przygotowanie się do możliwie
samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wdrożenie nowych, innowacyjnych
. form nauczania(Dennison ,biofeedback)oraz zakup specjalistycznego sprzętu pozwoli
na podniesienie jakości procesu rehabilitacji.
Projekt zakłada też pomoc rodzicom poprzez prowadzenie konsultacji
psychiatrycznych oraz psychologicznych i grupę wsparcia.
Donatorem projektu jest Fundacja Wspólna Droga.
Czerwiec 2010
Organizacja Dnia Dziecka dla podopiecznych stowarzyszenia z Lublina i terenów wiejskich. Dzięki sponsorom udało się również w tym roku zrobić dla dzieci paczki.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Sponsorom:
- Fabryce Cukierków "Pszczółka"
- Firmie Cukierniczej "Solidarność"
- Pani Beacie Kozidrak i Panu Andrzejowi Pietrasowi z zespołu Bajm
- Pani Urszuli Opydo z L.C.O.
Maj 2010
Realizacja projektów dofinansowanych ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie:
- "Specjalistyczny program terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych z gmin Batorz i Markuszów"-w ramach projektu specjalistycznymi zajęciami(logopedia, biofeedback, ) są objęte dzieci niepełnosprawne z gminy Batorz i Markuszów, które wymagają specjalnych metod i form kształcenia, a które już uczestniczyły w projektach stowarzyszenia. Zajęcia odbywać się będą do czerwca 2010.
- "Zajęcia integracji społecznej w SPA Nałęczów"- zajęcia w SPA Nałęczów do grudnia 2010 r. dla 30 dzieci i rodziców z 3 gmin Lubelszczyzny:Batorz,Markuszów i Sosnowica
Realizacja projektów dofinansowanych ze środków MOPR w Lublinie:
- "Rehabilitacja mózgu -zajęcia z użyciem sprzętu biofeedback" - zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublin.
- "Wyjątkowi przyjaciele"-zajęcia z dogoterapii i hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta Lublin.
Zajęcia odbywają się w ZSO nr 5 w Lublinie oraz w stadninie Arizona do grudnia 2010 r.(z pominięciem wakacji).
Kwiecień 2010
Serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy zdecydowali się na przekazanie 1% naszej organizacji!Środki będą wydatkowane zgodnie z założeniem:na organizację zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych z terenów wiejskich. Dziękujemy !
Marzec 2010
Kontynuowanie zajęć rehabilitacyjno -terapeutycznych w Markuszowie i Sosnowicy dofinansowanych ze środków gminnych.
W Lublinie zajęcia z dogoterapii, logopedii i biblioterapii są prowadzone przez specjalistów-wolontariuszy
Luty 2010
Wprowadzenie nowej terapii w Lublinie :biblioterapii. Zajęcia prowadzi specjalista -wolontariusz
Od lutego zajęcia terapeutyczne są prowadzone przez naszych specjalistów-wolontariuszy w ZSO nr 5 w Lublinie.
Zakończenie projektu "Wyjątkowe Dzieci"
Styczeń 2010
Realizacja projektu: "Wyjątkowe Dzieci" na terenach wiejskich województwa lubelskich
Kontynuowanie zajęć rehabilitacyjno-terapeutycznych Sosnowica dofinasowywanych ze środków gminy.
Grudzien 2009
Nowy projekt: "WYJĄTKOWE DZIECI"
Od grudnia 2009 stowarzyszenie "Słoneczko" rozpoczyna realizację projektu skierowanego do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodziców, z terenów wiejskich regionu lubelskiego.
W ramach projektu realizowane będą następujące bezpłatne zajęcia:
- logopedia
- muzykoterapia,
- biofeedback,
- rewalidacja,
- rehabilitacja w SPA Nałęczów,
- konsultacje psychiatryczne
Projekt "Wyjątkowe Dzieci" trwać będzie do lutego 2010 roku. Jest on dofinansowany z funduszy Ruchu Społecznego Wspólna Droga.
Listopad 2009
Ostatnia edycja szkolenia dla nauczycieli "Dziecko niepełnosprawne w szkole ogólnodostępnej. Odczytywanie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno- pedagogicznej w pracy z uczniami" w ramach projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Lublin.
Szkolenia prowadzone były przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. W ramach szkoleń oferowany był catering, materiały szkoleniowe, certyfikaty.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za aktywny udział !
Październik 2009
- Udział w Konkursie Plastycznym "Urokliwe Zakątki Lublina" organizowanym przez LFOON - prace zostały wykonane na zajęciach z artterapii i przekazane do organizatora.
- Rozpoczęcie zajęć z projektu "Uczę się przez sztukę i doświadczanie"-zajęcia z artterpii grupowej i rewalidacji indywdualnej prowadzone w Lublinie dla dzieci z woj.lubelskiego.Projekt jest dofinansowany przez ROPS w Lublinie
- Szkolenie dla nauczycieli "Dziecko niepełnosprawne w szkole ogólnodostępnej. Odczytywanie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno- pedagogicznej w pracy z uczniami" w ramach projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Lublin
Wrzesień 2009
- Kontynuacja zajęć rehabilitacyjno- terapeutycznych w Lublinie, w SPA Nałęczów oraz w gminach: Batorz, Markuszów i Sosnowica
- Rozpoczęcie projektu w Sosnowicy i Markuszowie skierowanego zarówno do dzieci niepełnosprawnych(program rehabilitacyjny), jak i do ich rodziców(grupa wsparcia z
psychologiem).Projekt jest dofinansowany przez ROPS w Lublinie
- Rozpoczęcie bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli "Dziecko niepełnosprawne w szkole ogólnodostępnej. Odczytywanie opinii i orzeczeń poradni psychologiczno- pedagogicznej w
pracy z uczniami" w ramach projektu dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Lublin.
- Rozpoczynamy nabór do programu rehabilitacyjnego "Uczę się przez sztukę i doświadczanie". W ramach projektu dzieci niepełnosprawne z terenu woj. lubelskiego będą mogły uczestniczyć w : grupowej artterapii oraz w kinezjologii edukacyjnej P.Denisona. Warunkiem przyjęcia na zajęcia jest: ważne orzeczenie o niepełnosprawności oraz kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o kontakt telefoniczny. Zapraszamy.
Sierpień 2009
Otrzymaliśmy produkty od firmy Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o. i Fundacja Wspólna Droga. Produkty przekazaliśmy najbardziej potrzebującym w Lublinie oraz gminom współpracującym ze stowarzyszeniem.
Czerwiec 2009
1 czerwca - Dzień Dziecka w Restauracji Frascatti dla podopiecznych Stowarzyszenia "Słoneczko".. Restauracja zaprosiła dzieci na słodki poczęstunek z okazji ich święta. Podczas spotkania dzieci otrzymały prezenty (pozyskane dzięki sponsorom).
Serdecznie Dziękujemy Wszystkim Sponsorom:
- Firma Consultor
- Firma Lubella,
- Pan Paweł Nowomiejski
- Solidarność-Firma Cukiernicza
Realizacja zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecone przez Prezydenta Miasta Lublin ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:
- "Rehabilitacja w wodzie- SPA Nałęczów"- projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodziców z miasta Lublina. Będzie on realizowany od czerwca do grudnia 2009 roku(z pominięciem wakacji).
Maj 2009
Realizacja zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecone przez Samorząd Województwa Lubelskiego ze środków PFRON:
- Zajęcia rehabilitacyjne w Batorzu i Markuszowie: od maja do grudnia 2009.Realizowanie projektu: "Program rehabilitacyjno -terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Batorz i Markuszów".
- Nabór na bezpłatne zajęcia( logopedia, dogoterapia, terapia W. Scherborne -zajęcia z psychologiem, muzykoterapia) dla dzieci niepełnosprawnych z terenu województwa lubelskiego.
Zajęcia będą odbywać się od czerwca w Lublinie w ramach projektu "Pomoc w integracji dzieci niepełnosprawnych poprzez rozwijanie ich kompetencji komunikacyjnych"
Zajęcia rehabilitacyjne w Lublinie - Realizacja projektow:
- "Czworonożni przyjaciele"
- "Terapia neurobiofeedback"
- "Przez sztukę do umiejętności"
Od maja rozpoczeliśmy prowadzenie zajęc rehabilitacyjnych dla dzieci niepelnosprawnych z miasta Lublina.Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ogólnoksztalącacych nr 5 w Lublinie oraz w stadninie Uniwersytetu Przyrodncizego na Felinie.
Kwiecień 2009
Nabór na bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne:
- hipoterapię
- dogoterapię
- artterapię
- kinezjologię edukacyjną Denisona
- neurobiofeedback
Zajęcia będą realizowane z projektów dofinansowanych przez Prezydenta Miasta Lublin (w wyniku konkursu MOPR)
Projekty dofinansowane przez ROPS
Realizacja projektów dofinansowanych przez ROPS w Lublinie:
- Rehabilitacja społeczna, fizyczna i psychiczna w wodzie"- zajęcia w SPA Nałęczów
- Program rehabilitacyjno- terapeutyczny dla 8 dzieci z gminy Batorz -w ramach projektu specjalistycznymi zajęciami(logopedia, biofeedback, muzykoterapia, rewalidacja) są objęte dzieci niepełnosprawne z gminy Batorz, które wymagają specjalnych metod i form kształcenia, a które już uczestniczyły w projektach stowarzyszenia. Zajęcia odbywać się będą do czerwca 2009.
Marzec 2009
Rehabilitacja w wodzie
Organizacja projektu "Rehabilitacja społeczna, fizyczna i psychiczna w wodzie" dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Od kwietnia do grudnia 2009 zajęciami w SPA Nałęczów będą objęte dzieci niepełnosprawne i ich rodzice z gminy Markuszów.
Luty 2009
Grant dla Słoneczka
Otrzymanie grantu z Fundacji im.I.i J.Tuwim - na opłacenie kosztów dojazdów
oraz pomocy edukacyjnych dla 30 niepełnosprawnych dzieci z gmin :Markuszów, Sosnowica i Batorz"
Kontynuowanie zajęć rehabilitacyjno- terapeutycznych w gminie Markuszów i Sosnowica dofinasowywanych ze srodków gmin.
Styczeń 2009
Słoneczko Organizacją Pożytku Publicznego
Uprzejmie informujemy, że przyznano nam statut Organizacji Pożytku Publicznego. Od tej pory mogą Państwo przekazywać 1% podatku na nasze Stowarzyszenie. Pozyskane w ten sposób fundusze wykorzystamy na realizację zajęć terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych z terenó wiejskich. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie!
Jak przekazać 1% podatku? >>
Zajęcia terapeutyczne w Lubilnie
Od stycznia zajecia terapeutyczne są prowadzone przez naszych specjalistów-wolontariuszy w ZSO nr 5 w Lublinie.
Grudzień 2008
Szkolenie z MMPI-A
Lubiln, 9 grudnia 2008 r. -- Stowarzyszenie "Słoneczko" serdecznie zaprasza psychologów do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu zasad diagnozy i interpretacji testu MMPI-A w ramach projektu "Nowoczesny warsztat psychologa" dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
- Długość szkolenia: 10 godzin lekcyjnych, 09.00 - 16.30
- Termin: 16 grudnia (wtorek)
- Miejsce: Łęczna (O dokładnym miejscu szkolenia poinformujemy Państwa telefonicznie lub mailowo do 13 grudnia)
- Koszt szkolenia: 40 zł płatne na miejscu
- Prowadzący: Szkolenie poprowadzi dr Tomasz Kucharski kierownik Centrum Psychologii Klinicznej i Rozwoju Osobowości Zawodowej. Autor 12 książek i wielu artykułów, zajmujący się pracami naukowo-badawczymi w zakresie opracowywania narzędzi do diagnozy osobowości.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 grudnia drogę elektroniczną na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej) na adres: stow-sloneczko@o2.pl
Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 286 660
Formularz zgłoszeniowy >>
Szkolenie z MMPI-II
Lubiln, 9 grudnia 2008 r. -- Stowarzyszenie "Słoneczko" serdecznie zaprasza psychologów do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu zasad diagnozy i interpretacji testu MMPI-II w ramach projektu "Nowoczesny warsztat psychologa" dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.
- Długość szkolenia: 10 godzin lekcyjnych, 10.00 - 17.30
- Termin: 15 grudnia, poniedziałek
- Miejsce: Lublin (O dokładnym miejscu szkolenia poinformujemy Państwa telefonicznie lub mailowo do 13 grudnia)
- Koszt szkolenia: 40 zł płatne na miejscu
- Prowadzący: Szkolenie poprowadzi dr Tomasz Kucharski kierownik Centrum Psychologii Klinicznej i Rozwoju Osobowości Zawodowej. Autor 12 książek i wielu artykułów, zajmujący się pracami naukowo-badawczymi w zakresie opracowywania narzędzi do diagnozy osobowości.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 12 grudnia drogę elektroniczną na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania poniżej) na adres stow-sloneczko@o2.pl
Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 286 660
Formularz zgłoszeniowy >>
Wyróżnienie dla "Słoneczka"
Nasze stowarzyszenie zostało wyróżnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za współpracę w obszarze wsparcia uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i tabliczkę "Finalista konkursu OTWARTA SZKOŁA". Wysoka ocena działań stowarzyszenia to zasługa wielu osób zaangażowanych w pracę z dziećmi niepełnosprawnymi(specjalistów i wolontariuszy). Przy tej okazji wszystkim serdecznie dziękujemy!
zobacz też inne zdjęcia >>
Konferencja "Niepełnosprawna Rzeczywistość"
W dniu 5 grudnia 2008 r. odbyła się Konferencja LFOON-SW pt."Niepełnosprawna Rzeczywistość", na której rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój Lublin".
Nagrodzone dzieci ze stowarzyszenia "Słoneczko":
- Adam Wróbel- wyróżnienie
- Jan Fornalski - II miejsce
Nagrodzone prace zostały zamieszczone w kalendarzu LFOON-SW na 2009 rok i można je oglądać na stronie:
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Listopad 2008
Nominacja dla "Słoneczka"
Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Słoneczko" wraz z Publicznym Przedszkolem w Markuszowie zostało nominowane do głównej nagrody w konkursie MENiS "Otwarta szkoła" za wspólnie realizowany projekt pt. "Zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne dla 8 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z gminy Markuszów". Nominacja została przyznana w tzw. "Obszarze wsparcie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych".
W składzie kapituły konkursu obradującej wdniu 24 listopada 2008 r. pod przewodnictwem Ministra Edukacji Narodowej pani Katarzyny Hall znaleźli się:
- Minister Krzysztof Stanowski - przewodniczący
- Siostra Małgorzata Chmielewska
- Prof. Janusz Grzelak
- Prof. Irena Lipowicz
- Grażyna Staniszewska
- Róża Thun
- Maciej Wierzyński
- Henryk Wujec
II Mistrzostwa Bowlingowe w Lublinie okazją do przekazania funduszy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Słoneczko"
Centrum Handlowo-Rozrywkowe Lublin Plaza zaprasza na II Mistrzostwa Bowlingowe, których celem jest zjednoczenie przy sporcie samorządowców i dziennikarzy w imię zbiórki środków pieniężnych pozyskanych od sponsorów na rzecz lubelskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Słoneczko".
Mistrzostwa odbędą się 27 listopada 2008 w CHR Lublin Plaza w Fantasy Park o godzinie 17-tej. Biletem wstępu dla graczy będą maskotki, które zostaną przekazane na rzecz domów dziecka w dniu 6 grudnia 2008 r.
W organizowanym wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele:
- urzędów - Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego,
- mediów - Telewizji Lublin, Gazety Wyborczej, Dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Nowego Tygodnia, Mojego Miasta Lublin, Radia Lublin, Radia Złote Przeboje, Radia Eska,
- służb - Komendy Miejskiej Policji, Komedy Straży Pożarnej, Komendy Straży Miejskiej.
Na zwycięzców i uczestników Mistrzostw czekają nagrody oraz upominki ufundowane przez CHR Lublin Plaza.
Mistrzostwa odbędą się pod patronatem medialnym wszystkich w/w mediów. Relację z imprezy będzie można obejrzeć na antenie TVP3.
Sponsorzy, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w zbiórce pieniężnej na rzecz Stowarzyszenia "Słoneczko" organizowanej przy okazji Mistrzostw, muszą zadeklarować minimalną kwotę 1000 zł. W zamian uzyskują:
- możliwość umieszczenia swojego logo na plakatach informujących o mistrzostwach, na zaproszeniach i innych materiałach drukowanych, w tym informacji wysłanej do mediów,
- możliwość opublikowania informacji o sponsorze na stronie: www.lublinplaza.pl
- możliwość postawienia roll-up'u w dniu trwania mistrzostw w pasażu CHR Lublin Plaza
- możliwość umieszczenia logo w pamiątkowym filmie DVD i prezentacji zdjęć
Informacje o sponsorach będą podawane także w trakcie trwania Mistrzostw. Znajdą się również w specjalnie przygotowanym na tę okazję liście dziękczynnym.
Informacje o Stowarzyszeniu "Słoneczko" można znaleźć na stronie: www.sloneczko.org.pl
Informacje o CHR Lublin Plaza można znaleźć na stronie: www.lublinplaza.pl
Więcej informacji udzielają:
Iwona Górna
Dyrektor Marketingu
Centrum Handlowo-Rozrywkowe
Lublin Plaza
ul. Lipowa 13
20-024 Lublin
Tel. +48 (081) 534 61 32
Fax +48 (081) 536 22 04
Mob. +48 607 990 582
iwona.gorna@lublinplaza.pl
***
Październik 2008
Udział w Konkursie Plastycznym "Mój Lublin" organizowanym przez LFOON - prace zostały wykonane na zajęciach z artterapii i przekazane do organizatora.
***
Wrzesień 2008 - "Myślę, mówię, wiem!"
We wrześniu rozpoczniemy realizację projektu dofinansowanego przez Fundację "Wspólna Droga": Program rehabilitacyjny "Myślę, mówię, wiem!"- nasi podopieczni do końca 2008 r. będą mieli możliwość korzystania z zajęć np. z psychologiem, logopedą, pedagogiem specjalnym,dogoterapeutą i muzykoterapeutą.
- Wprowadzamy nową formę terapii: EEG Biofeedback- zakup sprzętu umożliwiony dzieki dotacji FIO.
Jest to nowa metoda wspomagania leczenia zaburzeń i chorób psychosomatycznych, neurologicznych i psychicznych, jak również usprawniająca procesy myślowe, koncentrację uwagi, pamięć.
- Realizacja projektu "Koń jako przyjaciel, partner i pomocnik w rehabilitacji fizycznej, umysłowej i społecznej"-program hipoterapii skierowany do 8 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z Lublina dofiansowany ze środków z MOPR w Lublinie (w wyniku konkursu Prezydenta Miasta).
***
Sierpień 2008
Realizacja autorskiego projektu stowarzyszenia - "Misja Specjalna" dotowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Termin realizacji od VIII-XII.2008 r.Projekt ma na celu kompleksową pomoc dzieciom niepełnosprawnym i młodzieży niedostosowanej społecznie - będzie to "zastrzyk" specjalistycznych zajęć terapeutycznych dla osób z regionu lubelskiego.
Wielospecjalistyczną opieką zostaną otoczone m.in. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem oraz dzieci niepełnosprawne i ich rodzice z wybranych gmin podlubelskich, gdzie dostęp do fachowej rehabilitacji jest ograniczony.Działaniami zostaną objęte w sumie 98 osoby: 32 niepełnosprawne i 66 niedostosowaych społecznie.
Kolejną grupą docelową będą rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy szukają form pomocy dla swoich podopiecznych. Jest to grupa otwarta, dla której przeznaczony będzie portal internetowy umieszczony pod adresem:
http://www.misjaspecjalna.org.pl.
Stanie się on bazą informacji o dostępnych na terenie Lubelszczyzny formach zajęć terapeutycznych, reedukacyjnych i rewalidacyjnych.
Wkrótce podamy adres adres internetowy portalu.
***
Czerwiec 2008
2 czerwca 2008 r. o godz.16.30 w Restauracji Frascati przy ul.Chopina 35 odbędzie się Dzien Dziecka dla podopiecznych Stowarzyszenia "Słoneczko" z Lublina, Markuszowa i Sosnowicy. Restauracja zaprasza dzieci na "Królestwo lodowe", podczas którego otrzymają prezenty (pozyskane dzięki sponsorom). Serdecznie Dziękujemy Wszystkim Sponsorom:
***
Maj 2008
Od maja 2008 w Lublinie realizujemy projekt "Rozumiem i wiem jak... - pomoc w integracji dzieci niepełnosprawnych poprzez rozwijanie kompetencji komunikacyjnych" na który na zajęcia z dogoterapii otrzymaliśmy środki z MOPR w Lublinie( w wyniku konkursu Prezydenta Miasta Lublina), natomiast inne terapie prowadzimy jako wolontariusze.
***
Kwiecień 2008
Realizujemy zajęcia rehabilitacyjne na terenach wiejskich dofinansowane ze środków gmin oraz pozyskane z wygranego Konkursu Charytatywnego Fundacji im. J. i I. Tuwima na realizacje najlepszego projektu. (projekt dla 20 dzieci niepełnosprawnych z gminy Sosnowica i Markuszów)
***
Marzec 2008 r.
Aktywnie uczestniczyliśmy w organizacji i przeprowadzeniu Dnia Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych związanych z Europejskim Dniem Logopedy przypadającym 8 marca. Polski Związek Logopedów przysłał nam oficjalne podziękowania.
***
Rozstrzygnięto I Konkurs Charytatywny Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim Stowarzyszenie "Słoneczko" otrzymało grant na opłacenie części kosztów prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych dla 20 niepełnosprawnych dzieci z dwóch gmin województwa lubelskiego.(www.Tuwim.org)
***
W wyniku Ogólnopolskiego Konkursu na organizacje partnerskie ruchu społecznego Wspólnej Drogi Stowarzyszenie "Słoneczko" przeszło pomyslnie procedurę konkursową i znalazlo się w gronie organizacji partnerskich( wyniki konkursu:www.wspolnadroga.pl)
***
Włączamy sie do Ogólnopolskiej Akcji Polskiego Związku Logopedów i w dniu tym prowadzimy "Dzien Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych"
zobacz plakat >>
Luty 2008 r.
12 lutego 2008 r gościł na naszych zajęciach Senator Rzeczpospolitej Pan Stanisław Gogacz
zdjecia w galerii >>
Styczeń 2008 r.
Prowadzimy kontynuację zajęć terapautycznych dla dzieci niepełnosprawnych- dofinansowywane ze srodków gmin.
Grudzień 2007 r.
19 grudnia o godzinie 16 w Kawiarni Włoskiej przy ul. Chopina odbędzie się Gwiazdka dla podopiecznych Stowarzyszenia "Słoneczko" z Lublina, Markuszowa i Sosnowicy. Serdecznie zapraszamy!
Dziękujemy Sponsorom za pomoc Gwiazdce.
Listopad 2007 r.
Od listopada 2007 r. wprowadziliśmy dogoterapię dla dzieci w Lublinie